Sortiment

El. ohradníky, pastva

Tepelné zdroje Kongskilde

Logo Kongskilde

Tepelné zdroje Kongskilde

Kongskilde dodává celou řadu tepelných zdrojů, vhodných nejenom k sušení obilí, ale i k vyhřívání objektů. Jsou to nepřímé naftové, přímé plynové, elektrické a infračervené ohřívače. Použití přímých naftových ohřívačů není v mnoha zemích pro sušení obilí povolené. Pro sušení obilí lze využít i výměníky tepla, například spojených s kotelnou na spalování slámy.

Mobilní nepřímé naftové tepelné zdroje KAI a SOL:

 

Nepřímý mobilní naftový tepelný zdroj KAI
Nepřímý mobilní naftový tepelný zdroj KAI C
Nepřímý mobilní naftový tepelný zdroj SOL
Nepřímý mobilní naftový tepelný zdroj KAI
Nepřímý mobilní naftový tepelný zdroj KAI C
Nepřímý mobilní naftový tepelný zdroj SOL

 

Mobilní nepřímé naftové tepelné zdroje jsou univerzální a lze je použít pro plnění mnoha úkolů při ohřívání vzduchu.
Nepřímé naftové tepelné zdroje firmy Kongskilde jsou speciálně navrženy pro poskytování čistého, horkého vzduchu přes tepelný výměník, zatímco zplodiny jsou vypouštěny svislým komínem. Může být použita jak motorová nafta tak petrolej.
Nepřímé naftové tepelné zdroje jsou vybaveny velkými transportními koly pro snadnou manipulaci. Nepřímé naftové tepelné zdroje jsou navrženy pro plně automatický provoz a mohou být ovládány buď termostatem nebo časovým spínačem.
Zajištění vysoké úrovně zabezpečení je dosaženo pomocí fotobuňky sledující plamen. Dále jsou nepřímé naftové tepelné zdroje vybaveny automatickým chladícím systémem spalovací komory.
Nepřímé naftové tepelné zdroje jsou vyráběny na špičkové úrovni zabezpečující dlouhou životnost. Spalovací komora a tepelný výměník jsou vyrobeny z nerezové ocele.
Modely KAI a KAI HC mají zabudovaný hořák s vysokotlakou tryskou pro rozstřikování paliva. integrované palivové nádrže jsou dodávány standardně, ale je možné napojit tyto modely na velkokapacitní nádrž.
Největší modely SOL mají oddělený vysokotlaký hořák. Tyto nepřímé naftové tepelné zdroje poskytují vysoký tepelný výkon současně s vysokou tepelnou účinností. Hlučnost je snížena na minimum. Nepřímé naftové tepelné zdroje jsou standardně vybaveny přípojkou na externí palivovou cisternu.

Nepřímé mobilní naftové tepelné zdroje tabulka

Mobilní přímé naftové tepelné zdroje KA a KC:

 

Přímý mobilní naftový tepelný zdroj KA
Přímý mobilní naftový tepelný zdroj KC
Přímý mobilní naftový tepelný zdroj KA
Přímý mobilní naftový tepelný zdroj KC

 

Přímé naftové tepelné zdroje Kongskilde jsou navrženy pro použití ve větratelných objektech. Jejich design využívající nejmodernější technologie zajišťuje absolutní spolehlivost.
Ihned po zapnutí poskytují přímé naftové tepelné zdroje okamžité teplo zaručující 100 % výkonnost. Ohřívače jsou přenosné a pracují buď na motorovou naftu nebo petrolej.
Všechny typy jsou vybaveny velkými, transportními koly pro snadný přesun. Firma Kongskilde nabízí 2 typy přímých naftových tepelných zdrojů:
Přímé naftové tepelné zdroje KC jsou nízkotlaké jednotky, které po zapnutí poskytují stejnoměrný výkon. Tyto typy jsou 100 účinné a mohou spalovat buď naftu, nebo petrolej. Jsou vybaveny termostatem proti přehřátí a spalování je sledováno fotobuňkou.
Typ KA je plně automatický a může být ovládán termostatem nebo popřípadě časovým spínačem. Regulátor plamene je sledován foto buňkou a dále je vybavený automatickým chladícím systémem spalovací komory. To poskytuje vyšší bezpečnost. Přímé naftové tepelné zdroje jsou dodávány spolu s integrovaným hořákem, který má vysokotlakou trysku pro rozstřikování paliva. V případě potřeby může být přímý naftový tepelný zdroj napojen na velkokapacitní nádrž.

Stacionární nepřímé naftové tepelné zdroje KS a FAST:

 

Stacionární nepřímý naftový tepelný zdroj KS
Stacionární nepřímý naftový tepelný zdroj FAST
Stacionární nepřímý naftový tepelný zdroj KS
Stacionární nepřímý naftový tepelný zdroj FAST

 

Stacionární nepřímé naftové tepelné zdroje jsou určeny pro zástavbu do sušárny obilí nebo pro jiné úkoly.

 

Stacionární nepřímé naftové tepelné zdroje tabulka

 

Plynové tepelné zdroje Kongskilde KGA a KSG:

 

Plynový tepelný zdroj KGA
Plynový tepelný zdroj KSG
Plynový tepelný zdroj KGA
Plynový tepelný zdroj KSG

 

Plynová topidla jsou cenově příznivá a zajišťují 100% využití energie. Plynové tepelné zdroje firmy Kongskilde spalují propan, který produkuje čistý, horký vzduch a zajišťuje 100 % účinnost. Plynové tepelné zdroje potřebují pro spalování přísun vzduchu, ale nevyžadují komín.
Všechny plynové tepelné zdroje jsou dodávány s automatickým ovládáním plamene, speciální hadicí a termostatem. Plynové tepelné zdroje jsou snadno přemístitelné a tepelný výkon může být ovládán přes tlakový regulační ventil – kromě typu KG 10.
Firma Kongskilde dodává tyto typy plynových tepelných zdrojů:
Typ KG s ručním zapalováním a typ KGA s automatickým zapalováním a typ KSG v nerezovém provedení s automatickým zapalováním. KGA a KSG ohřívače mohou být ovládány pomocí termostatu nebo časového spínače.
Plynové tepelné zdroje poskytují maximální výkon za malou investici.

Plynový tepelný zdroj tabulka

Kombinace nízkotlakých ventilátorů Kongskilde HVLs tepelnými zdroji pro dosoušení obilí:

Nízkotlaké ventilátory Kongskilde HVL tabulka

Výše uvedená tabulka usnadňuje výběr vhodného ventilátoru a tepelného zdroje v závislosti na skladovací kapacitě. Vychází se přitom z toho, že obilí je sušené a skladované ve vrstvě o výšce, která je uvedená na stránce Skladování obilí na podlazev části Dimenzování, a že sušení probíhá na 1/4 až 1/3 plochy skladu.

Elektrické tepelné zdroje Kongskilde KEA a S:

Elektrický tepelný zdroj KEA
Elektrický tepelný zdroj S
Elektrický tepelný zdroj KEA
Elektrický tepelný zdroj S

 

Elektrické tepelné zdroje jsou ideálním řešením, protože jsou nejen velmi tiché a lehce přenosné, ale také bez zplodin. Jsou vhodné zvláště pro vytápění míst, kde je zakázáno používání paliva či otevřeného ohně.
Elektrické tepelné zdroje poskytují jednoduchý a výkonný tepelný výkon, vhodný pro mnoho situací.
Modely KEA jsou určeny především pro prašné a vlhké prostředí. Mohou být napojeny na řídící panel a navíc mohou být doplněny o automatickou ochranu proti přehřátí.