Sortiment

El. ohradníky, pastva

McHale lisy na kulaté balíky na seno, baličky senáže, ovíječky balíků, balící stroje

Logo McHale

Zemědělská technika irské firmy McHale

Balička McHale 991B
Balička kulatých balíků McHale 991B

Hledáte-li kvalitní lis nebo baličku, hledejte irský McHale nebo finské ELHO. Hledáte-li levné lisy nebo baličky, kupte si cokoliv jiného. Všichni ostatní výrobci totiž většinou nemají vlastní řešení a pod svou značkou prodávají značku zcela jinou, která ovšem není tak kvalitní a originální.

V našem eshopu najdete všechny zemědělské stroje McHale, takže se okamžitě můžete podívat na aktuální cenu základních lisů McHale a baliček McHale.

Firma McHale byla založena bratry Martinem a Padraigem McHale v roce 1980 a od roku 1986 začala s výrobou v té době revolučního stroje určeného k ovíjení senážních balíků fólií. V současné době sortiment strojů umožňuje výběr mezi nesenými a taženými stroji, baličkami pro balení kulatých balíků, hranatých balíků, případně obou typů. Roční produkce v moderním výrobním závodě dnes přesahuje 2500 ks.
Baličky McHale jsou od samého začátku konstruovány pro ty nejtěžší podmínky senážování na světě – pro Irsko. Ve své domovině se do balíků za častého deštivého počasí ukládá 50% píce. Díky příznivému vlhkému klimatu se provádí 4 seče. Hmotnost balíku je 1000 kg a více. Roční produkce pro baličku je zde 15-20 000 balíků, nejsou vzácností stroje s 30 000 balíky za sezónu. Výrobce věnuje maximální pozornost kvalitě stroje, používaným komponentům, před uvedením nového stroje provádí dlouhodobé testování přímo u uživatelů. Firma McHale zahájí prodej teprve po 2 letech intenzivních zkoušek v různých prostředích a po zcela uspokojivých výsledcích. Proto jsou stroje McHale pověstné svojí absolutní spolehlivostí a kvalitou odváděné práce. Právě díky splnění těch nejtvrdších požadavků je standardní záruka poskytována v délce trvání 2 roky nebo 50 000 balíků. Kombinace robustního stroje s technologií, která splňuje požadavky pro práci za všech podmínek a ve všech terénech, je základní vlastností všech balicích strojů McHale.
Na českém trhu se značka McHale objevuje v roce 1993 a k dnešnímu dni pracuje u našich farmářů více než 250 balicích strojů McHale.
Vyberte si dle vašich potřeb stroj pro balení kulatých nebo hranatých balíků. Zvolte si, zda chcete tažený stroj nebo stroj nesený. Preferujete snad přímé připojení za lis? Chcete s baličkou rovnou stohovat? Záleží jen na vašich představách a požadavcích.

Video s baličkami McHale řady 991:

Baličky píce na kulaté balíky nesené i tažené McHale:

Baličky píce na kulaté balíky tažené McHale 991B
Baličky píce na kulaté balíky tažené McHale 991B

Ovíječky píce na hranaté balíky tažené i nesené McHale:

Baličky píce na hranaté balíky tažené McHale 998
Baličky píce na hranaté balíky tažené McHale 998

Kombinovaný lis s baličkou McHale Fusion 4 a Fusion 4 PLUS:

Kombinovaný lis na seno a balička senáže McHale Fusion 4 PRO

Originální technické řešení, kde slisování hmoty a ovinutí fólie probíhá v jednom stroji. Pevnou lisovací komoru tvoří 3 části z nichž spodní se při otevírání dveří komory zvedá a zabezpečí přenos balíku na balicí část stroje. Tím se výrazně zmenšila přepravní vzdálenost balíku z lisovací komory na balicí stůl.

Důsledkem je zkrácení přepravního času, přesné uložení balíku i ve strmých svazích a zkrácení lisovacího a balícího cyklu. Patentovaný je i způsob ovinování balíku fólií. Osa rotace napínačů je horizontální. Fólie při rotaci okolo balíku neklesá a nesmeká se. Tím je zaručeno rovnoměrné zabalení při vyšší rychlosti rotace. Přesto, že se jedná o kombinovaný stroj, jeho konstrukce je kompaktní.

Novinkou je kombinovaný lis s baličkou McHale Fusion 4 PLUS, který kromě lisování do klasické sítě umožňuje i lisování přímo do speciální fólie bez použití sítě.

Lisy na kulaté balíky McHale s pevnou lisovací komorou a variabilní lisovací komorou:

Lis na kulaté balíky s pevnou lisovací komorou s řezáním McHale F 5500
Lis na kulaté balíky s pevnou lisovací komorou s řezáním McHale F 5500

Lisy s pevnou lisovací komorou jsou vhodné na lisování senáže. K lisování se používají válce. Nové lisy řady F5000 od McHale přenáší lisování do zcela nové úrovně. Ještě lepší výkon sběrače, bohatý výběr různých rotorů a řezání, jemnější odklápění podlahy, dokonalé ovládání a navíc o 10% vyšší hustota balíků v porovnání s lisy předchozí generace.

Lis na kulaté balíky s variabilní lisovací komorou s řezáním McHale V 660
Lis na kulaté balíky s variabilní lisovací komorou s řezáním McHale V 660

Lisy s variabilní lisovací komorou jsou vhodnější pro lisování sena a slámy. K lisování se používají pouze 3 pásy. Můžete si vybrat lis V660 s řezáním nebo lis V640 bez řezání. Každého uživatele McHale doslova ohromí žravost dvoumetrového sběrače, díky kterému pracujete rychlostí 15-20 km/h. Vysoká hustota balíku a dokonalé slisování hmoty s vytlačením vzduchu jsou zaručeny třemi nekonečnými pásy, které jsou poháněny rovnou dvěma hnacími válci. Robustní konstrukce všech komponentů přitom zaručuje dlouhodobou životnost. Záruka McHale 2 roky nebo 50.000 balíků mluví sama za sebe.

Rozdružovače balíků McHale:

Rozdružovač balíků McHale C 460
Rozdružovač balíků McHale C 460

Rozdružovače balíků McHale bez problémů rozdružují balíky sena, slámy i senáže. Hodí se tedy jak ke krmení, tak zastýlání rovnoměrnou vrstvou, čímž se ušetří až třetina podestýlky. Na rozdružovač lze naložit 2 balíky najednou.

Firma McHale, kromě toho, že je:

– největší světový výrobce balicích strojů a lisů, nabízí:
– baličky píce nesené i tažené pro balení kulatých balíků
– baličky píce nesené i tažené pro balení hranatých balíků
– kombinované stroje pro lisování a balení kulatých balíků McHale Fusion

Firma McHale doporučuje pro své lisy a baličky sítě, fólie a motouzy, které nabízíme jako náš hlavní produkt.