Sortiment

El. ohradníky, pastva

Nasávací pneumatický dopravník obilí poháněný traktorem typ SupraVac 2000

Logo Kongskilde
Nasávací penumatický dopravník obilí Kongskilde SupraVac 2000
SupraVac 2000 je nejnovější nasávací pneumatický dopravník obilí zařazený do výrobního programu firmy Kongskilde. S přepravní výkonností až 120 tun za hodinu lze s pomocí SupraVac 2000 nakládat i největší vagóny a nákladní vozy rychlostí větru.

Pro podniky, které potřebují flexibilní a výkonný dopravní systém, je SupraVac 2000 ideálním řešením. S přepravní výkonností až 120 tun za hodinu může SupraVac 2000 rychle nakládat i velké vagóny a nákladní auta.
SupraVac 2000 je poháněný vývodovým hřídelem traktoru, a je proto nezávislý na pevném zdroji elektrické energie – lze jej tak použít v podstatě kdekoliv. SupraVac 2000 je umístěný na dvoukolovém podvozku tak, aby jej bylo možné připojit přímo k traktoru. Uvedení do provozu je pak velmi rychlé – stačí pomocí integrované hydrauliky otočit výložník do pracovní polohy, k sacímu cyklónu připojit sací cestu a již je SupraVac 2000 připravený nakládat přímo na poli nákladní auta, vyprazdňovat skladovací haly nebo sila.
Pokud má být obilí dopravované na větší vzdálenost, než kam dosáhne integrovaný výložník, lze snadno a rychle k přírubě na stroji připojit výtlačnou cestu.

Krátké video ukazující práci pneumatického nasávacího dopravníku obilí poháněného traktorem SupraVac 2000

Nasávací pneumatický dopravník obilí poháněný traktorem typ SupraVac 2000:

Nasávací pneumatický dopravník obilí SupraVac 2000
Nasávací pneumatický dopravník obilí SupraVac 2000

Technická data nasávacího pneumatického dopravníku obilí poháněného traktorem typ SupraVac 2000:

Technická dataSupraVac 2000
Požadovaný výkon na vývodovém hřídeli, PS/kW170/125
Otáčky vývodového hřídele, 1/min.1000
Rozměry hřídele na straně traktoru1 3/8” 21 drážek
Hmotnost, kg1600
Výkon ventilátoru, max. vzduchu m3/h3300
Typ dopravního potrubí, sací cestaOKR
Typ dopravního potrubí, výtlačná cestaOK/OKR
Průměr dopravního potrubí, mm200
Pneumatický nasávací dopravník obilí SupraVac 2000

Doprava obilí s vysokým podílem prachových částic:

Systém DCS pro SupraVac 2000:

Při dopravě obilí, které obsahuje velký podíl prachových částic, existuje v případě, že se tyto prachové částice dostanou do ventilátoru, zvýšené nebezpečí jeho nadměrného opotřebení, které pak zkracuje jeho životnost. Pro zamezení tohoto rizika firma Kongskilde vyvinula systém dvojitého cyklónu, kdy do sacího cyklónu, ve kterém se odlučuje dopravovaný materiál s prachem od dopravního vzduchu, zabudovala ještě další menší přídavný cyklón. Tento systém dostal mezinárodní označení DCS – Double Cyclone System.