Sortiment

El. ohradníky, pastva

Stroje a náhradní díly

 • Hakki Pilke štípací automaty na dřevo
 • TracLift čelní nakladače
 • McHale lisy, baličky píce
 • Quicke čelní nakladače
 • Kongskilde dopravníky, čističky obilí
 • Zemědělská technika
 • Náhradní díly
 • Líhnutí kuřat v líhni, drůbeže, kachen, křepelek, housat, krůt v líhni pro začátečníky, doba líhnutí kuřat

  Automatická digitální líheň na kuřata, drůbež SUPER EGG TECH ET 49

  Zemědělské potřeby M+S s.r.o. – zajišťují široký sortiment zemědělských potřeb mezi nimi i chovatelské potřeby pro slepice a drůbež.  Zajišťujeme prodej líhní EGG TECH ET. Zajímavé články si můžete přečíst i na našem blogu Líhnutí drůbeže.

  Návod na líhnutí v líhních EGG TECH ET, Covina Super nebo REAL:

  Výběr vajec pro líhnutí kuřat a uskladnění vajec pro inkubaci:

  Je vhodné používat vejce pocházející z vlastního chovu. Vejce, která se musí přepravovat, mají o 50% nižší šanci na vylíhnutí kvůli tlaku, vibracím, náhlým změnám teplot atd. Každopádně, pokud používáte taková vejce, nechte je před inkubací alespoň 24 hodin odležet v držáku v líhni.
  Volte vejce z rodinných chovů, vyspělých, dobře živených a zdravých ptáků.
  Chov nesmí být založen na příbuzenském křížení (samci musí být z různých zdrojů). Příbuzenské křížení může produkovat vejce se slabými embryi, vysokou úmrtností (slabá kuřata se vyvinou ale nevylíhnou).
  Dbejte, aby všichni jedinci byli dospělí, a že byl zachován poměr mezi samci a samičkami.

  PtákPoměr samcůpoměr samičekDospělost samcůDospělost samiček
  Slepice166/8 měsíců6/8 měsíců
  Bažant146/7 měsíců6/7 měsíců
  Kachna148 měsíců4 měsíce
  Husa148 měsíců7 měsíců
  Perlička128/10 měsíců8/10 měsíců
  Koroptev1110/12 měsíců10/12 měsíců
  Křepelka1360 dní50 dní
  Krocan187 měsíců7 měsíců

  Pamatujte, že chov starší než 3 roky ztrácí plodnost.
  Embryo se vyvíjí i před inkubací a proto o něj musí být náležitě postaráno. Při nesprávném zacházení se sníží pravděpodobnost vylíhnutí. Níže je několik pravidel, která Vám pomohou získat zdravější vejce:
  1. Sbírejte vejce 3x až 4x za den. V létě je sbírejte alespoň 5x za den. Nikdy nelíhněte vejce, která byla při teplotě nad +26°C nebo pod +5°C; při těchto teplotách embryo zemře. Nikdy neuchovávejte vejce v chladničce.
  2. Nelíhněte špinavá vejce: inkubační teplota a vlhkost vedou k infekci zapříčiněnou kontaminací embrya organickým materiálem (hnůj, krev, půda, atd.).
  3. Udržujte vejce v místnosti s teplotou mezi +14°C a +18°C a vlhkostí okolo 65-75%. Uskladňujte vejce ve formě špičkou dolů.
  4. Vejce je dobré líhnout od 2. do 6/7 dne od snesení. Vejce starší než 8 dní mají sníženou šanci na vylíhnutí, která se blíží nule, pokud je vejce starší než 15 dní.
  5. Vybírejte vejce s normálním tvarem.
  6. Skořápka nesmí být měkká, prasklá, tenká nebo s modrým bodem (stará vejce).
  7. Před umístěním vajec do líhně je pomalu ohřejte ze skladovací na pokojovou teplotu. Náhlé ohřátí z +12°C na +38°C sníží šanci na vylíhnutí.
  8. Vyhněte se inkubaci vajec od různých druhů. Nepřidávejte vejce po začátku líhnutí.

  Vejce vhodná pro líhnutí kuřat
  Vejce vhodná pro líhnutí kuřat
  Vejce vhodná pro líhnutí kuřat

  Výběr líhně pro líhnutí kuřat:

  Poloautomatická digitální líheň na kuřata, drůbež COVINA SUPER 49 s dolíhní

  Přestože jsme prodejci líhní EGG TECH ET, poslední dobou jsme skončili s prodejem líhní Covatutto a Fiem a zůstáváme pouze u prodeje líhní EGG TECH ET.
  Líhně EGG TECH ET vyrábí italská firma RIVER SYSTEMS. V Itálii a po celé Evropě vždy vycházejí líhně na kuřata EGG TECH ET mnohem dráže než líhně Covatutto. Nám se podařilo, že můžeme líhně na kuřata EGG TECH ET v Čechách prodávat za nižší ceny než líhně na kuřata Covatutto. Firma vyrábí absolutní novinku na trhu, dokonale promyšlené líhně s dolíhněmi EGG TECH ET.
  A právě z těchto líhní Vám doporučujeme si vybrat, a to podle počtu vajec, která budete chtít líhnout a podle toho, zda budete chtít vejce otáčet ručně nebo automaticky pomocí motoru.

  Automatická digitální líheň kuřat, drůbeže ET TOP 12 programovatelná přes mobilní telefon

  Automatická digitální líheň kuřat, drůbeže ET TOP 12 programovatelná přes mobilní telefon

  Automatická digitální líheň na kuřata, husy, kachny, pro křepelky, drůbež ET TOP 12 s dolíhní a motorem, programovatelná přes mobilní telefon - malá domácí elektrická umělá digitální líheň drůbeže, kuřat, křepelek, hus, kachen známá pod názvy Covina Super, EGG TECH ET a Real na 12 vajec k líhnutí vajíček slepic, bažantů, perliček, křepelek, koroptví, krůt, hus, kachen, pávů, holubů, exotického ptactva i dravých ptáků. Její kapacita je 12 středně velkých vajec (slepice, husa, kachna) nebo 48 malých vajec (křepelka).

  První síťově propojený inkubátor ET Top je plně programovatelný na dálku prostřednictvím mobilní aplikace River CovApp (aplikace není v českém jazyce - na výběr je pouze angličtina, francouzština, němčina, italština, španělština a ruština). Inkubátor je vybaven také zvukovými i vizuálními alarmy pro snadné a rychlé zjištění případné poruchy. Alarmy jsou rovněž oznamovány prostřednictvím aplikace River CovApp. Pro správné fungování aplikace a její komunikaci s líhní je důležitý silný wifi signál.

  Automatická digitální líheň kuřat, drůbeže je vybavena velkým, dobře čitelným displejem a jeho nová základní deska je osazena výkonějším procesorem, který umožňuje:

  1. Vizualizovat procentuální vlhkost uvnitř stroje - v případě dokoupení ultrazvukového zvlhčovače vzduchu Nebula 2.0, je možné vlhkost vzduchu v inkubátoru také ovládat přes mobilní aplikaci.
  2. Ovládat stupeň náklonu, rychlost a frekvenci denních oscilací vajec díky vestavěnému systému Ovolvo.
  3. Vizualizovat a vybírat přednastavené inkubační programy, které v závislosti na druhu zvířete, umožňují optimální a automatické řízení přístroje.

  Další funkce:

  • Správa parametrů zvlhčovače Nebula.
  • Detekce a zobrazení relativní vlhkosti.
  • Snímač okolní teploty s alarmem nevhodné teploty.
  • Konfigurace parametrů jednotky pro otáčení vajec systémem Ovolvo - stupně náklonu, rychlost otáčení, denní cykly.
  • 8 přednastavených inkubačních programů, neomezený počet přizpůsobitelných programů pomocí funkce CovApp a manuální funkce.
  • Upozornění na chyby.
  • Automatická aktualizace firmwaru prostřednictvím připojení Wi-Fi.
  • Funkce pozastavení pro usnadnění manipulace s vejci.
  • Připojení k Wi-Fi pro snadné programování přes aplikaci v mobilním telefonu.
  • Osvětlení - možnost osvětlení vnitřku inkubátoru prostřednictvím mobilní aplikace CovApp - pro snadnou kontrolu vajec a kuřat.
  • V líhni naleznete na přední stěne po stranách displeje 2 kontrolní okénka, která slouží pro kontrolu vajec či mláďat bez nutnosti otevírání inkubátoru.
  • Zobrazení inkubačních dnů pro lepší správu celého inkubačního období.
  • Možnost nastavení ventilátoru na 5 různých rychlostí pro přesnější nastavení teploty v jednotlivých fázích líhnutí.
  • Nastavení teploty od 25°C do 40°C.

  Technické parametry líhně na kuřata, husy, kachny, pro křepelky, drůbež SUPER EGG TECH ET 12 TOP:

  • Délka: 34,5 cm
  • Šířka: 31 cm
  • Výška: 25 cm
  • Kapacita: 12 slepičích vajec / 48 křepelčích vajec
  • Napětí: jednofázové, 230 V CE Kmitočet: 50/60 Hz
  • Průměrná denní spotřeba: maximálně 1 kW/24 hodin
  • Maximální příkon: 80 W
  • Hmotnost včetně motoru: 3,1 kg
  • Líheň má digitální displej. Je zde možné nastavit teplotu od 25° C do 40° C po 0,1° C krocích stiskem tlačítek (+) a (-).
  • Kontrolní okénka umožňují sledovat všechny fáze líhnutí. Líheň má speciální držáky na vejce.
  • Do každého držáku lze umístit jedno středně veliké vejce (slepičí) nebo 4 malá vajíčka (křepelčí). Lze líhnout různé druhy vajec najednou. 3 dny před koncem líhnutí lze vyndat plastové držáky a vajíčka uložit na plastovou podlážku k dolíhnutí. Líheň tedy skvěle funguje i jako dolíheň.
  • Otvory na doplňování vody jsou zvenku, není tedy třeba líheň otevírat a narušovat mikroklima, které v ní vzniklo.
  • Vzduch cirkuluje pomocí ventilátoru.
  • U všech líhní EGG TECH zajišťujeme záruční i pozáruční servis!

  Videoprezentace nového modelu líhně ET TOP:


  Videoprezentace starších modelů - zde je vidět z čeho se inkubátor skládá a jak vlastně funguje - principiálně podobné s novým modelem:


  Jak správně líhnout kuřata v líhni Covina, EGG TECH a Real se dočtete na stránce Líhnutí kuřat, drůbeže, kachen, křepelek, housat, krůt v líhni pro začátečníky i pokročilé.

  líheň na drůbež pro začátečníky
  líheň na koroptve
  líheň na kuřata
  líheň na vejce
  líheň pro husy a kuřata
  líheň pro křepelky
  líheň na perličky


  Technické parametry líhně:

  Koupit v e-shopu
  Automatická digitální líheň kuřat, drůbeže ET TOP 24 programovatelná přes mobilní telefon

  Automatická digitální líheň kuřat, drůbeže ET TOP 24 programovatelná přes mobilní telefon

  Automatická digitální líheň na kuřata, husy, kachny, pro křepelky, drůbež ET TOP 24 s dolíhní a motorem, programovatelná přes mobilní telefon - malá domácí elektrická umělá digitální líheň drůbeže, kuřat, křepelek, hus, kachen známá pod názvy Covina Super, EGG TECH ET a Real na 24 vajec k líhnutí vajíček slepic, bažantů, perliček, křepelek, koroptví, krůt, hus, kachen, pávů, holubů, exotického ptactva i dravých ptáků. Její kapacita je 24 středně velkých vajec (slepice, husa, kachna) nebo 96 malých vajec (křepelka).

  První síťově propojený inkubátor ET Top je plně programovatelný na dálku prostřednictvím mobilní aplikace River CovApp (aplikace není v českém jazyce - na výběr je pouze angličtina, francouzština, němčina, italština, španělština a ruština). Inkubátor je vybaven také zvukovými i vizuálními alarmy pro snadné a rychlé zjištění případné poruchy. Alarmy jsou rovněž oznamovány prostřednictvím aplikace River CovApp. Pro správné fungování aplikace a její komunikaci s líhní je důležitý silný wifi signál.

  Automatická digitální líheň kuřat, drůbeže je vybavena velkým, dobře čitelným displejem a jeho nová základní deska je osazena výkonějším procesorem, který umožňuje:

  1. Vizualizovat procentuální vlhkost uvnitř stroje - v případě dokoupení ultrazvukového zvlhčovače vzduchu Nebula 2.0, je možné vlhkost vzduchu v inkubátoru také ovládat přes mobilní aplikaci.
  2. Ovládat stupeň náklonu, rychlost a frekvenci denních oscilací vajec díky vestavěnému systému Ovolvo.
  3. Vizualizovat a vybírat přednastavené inkubační programy, které v závislosti na druhu zvířete, umožňují optimální a automatické řízení přístroje.

  Další funkce:

  • Správa parametrů zvlhčovače Nebula.
  • Detekce a zobrazení relativní vlhkosti.
  • Snímač okolní teploty s alarmem nevhodné teploty.
  • Konfigurace parametrů jednotky pro otáčení vajec systémem Ovolvo - stupně náklonu, rychlost otáčení, denní cykly.
  • 8 přednastavených inkubačních programů, neomezený počet přizpůsobitelných programů pomocí funkce CovApp a manuální funkce.
  • Upozornění na chyby.
  • Automatická aktualizace firmwaru prostřednictvím připojení Wi-Fi.
  • Funkce pozastavení pro usnadnění manipulace s vejci.
  • Připojení k Wi-Fi pro snadné programování přes aplikaci v mobilním telefonu.
  • Osvětlení - možnost osvětlení vnitřku inkubátoru prostřednictvím mobilní aplikace CovApp - pro snadnou kontrolu vajec a kuřat.
  • V líhni naleznete na přední stěne po stranách displeje 2 kontrolní okénka, která slouží pro kontrolu vajec či mláďat bez nutnosti otevírání inkubátoru.
  • Zobrazení inkubačních dnů pro lepší správu celého inkubačního období.
  • Možnost nastavení ventilátoru na 5 různých rychlostí pro přesnější nastavení teploty v jednotlivých fázích líhnutí.
  • Nastavení teploty od 25°C do 40°C.

  Technické parametry líhně kuřat, drůbeže SUPER EGG TECH ET 12 TOP:

  • Délka: 46,5 cm
  • Šířka: 38 cm
  • Výška: 26 cm
  • Kapacita: 24 slepičích vajec / 96 křepelčích vajec
  • Napětí: jednofázové, 230 V CE Kmitočet: 50/60 Hz
  • Průměrná denní spotřeba: maximálně 1,7 kW/24 hodin
  • Maximální příkon: 130 W
  • Hmotnost včetně motoru: 4,1 kg
  • Líheň má digitální displej. Je zde možné nastavit teplotu od 25° C do 40° C po 0,1° C krocích stiskem tlačítek (+) a (-).
  • Kontrolní okénka umožňují sledovat všechny fáze líhnutí. Líheň má speciální držáky na vejce.
  • Do každého držáku lze umístit jedno středně veliké vejce (slepičí) nebo 4 malá vajíčka (křepelčí). Lze líhnout různé druhy vajec najednou. 3 dny před koncem líhnutí lze vyndat plastové držáky a vajíčka uložit na plastovou podlážku k dolíhnutí. Líheň tedy skvěle funguje i jako dolíheň.
  • Otvory na doplňování vody jsou zvenku, není tedy třeba líheň otevírat a narušovat mikroklima, které v ní vzniklo.
  • Vzduch cirkuluje pomocí ventilátoru.
  • U všech líhní EGG TECH zajišťujeme záruční i pozáruční servis!

  Videoprezentace nového modelu líhně ET TOP:


  Videoprezentace starších modelů - zde je vidět z čeho se inkubátor skládá a jak vlastně funguje - principiálně podobné s novým modelem:


  Jak správně líhnout kuřata v líhni Covina, EGG TECH a Real se dočtete na stránce Líhnutí kuřat, drůbeže, kachen, křepelek, housat, krůt v líhni pro začátečníky i pokročilé.

  líheň na drůbež pro začátečníky
  líheň na koroptve
  líheň na kuřata
  líheň na vejce
  líheň pro husy a kuřata
  líheň pro křepelky
  líheň na perličky


  Technické parametry líhně na kuřata, husy, kachny, pro křepelky, drůbež:

  Koupit v e-shopu
  Automatická digitální líheň kuřat, drůbeže ET TOP 49 programovatelná přes mobilní telefon

  Automatická digitální líheň kuřat, drůbeže ET TOP 49 programovatelná přes mobilní telefon

  Automatická digitální líheň na kuřata, husy, kachny, pro křepelky, drůbež ET TOP 49 s dolíhní a motorem, programovatelná přes mobilní telefon - malá domácí elektrická umělá digitální líheň drůbeže, kuřat, křepelek, hus, kachen známá pod názvy Covina Super, EGG TECH ET a Real na 49 vajec k líhnutí vajíček slepic, bažantů, perliček, křepelek, koroptví, krůt, hus, kachen, pávů, holubů, exotického ptactva i dravých ptáků. Její kapacita je 49 středně velkých vajec (slepice, husa, kachna) nebo 196 malých vajec (křepelka).

  První síťově propojený inkubátor ET Top je plně programovatelný na dálku prostřednictvím mobilní aplikace River CovApp (aplikace není v českém jazyce - na výběr je pouze angličtina, francouzština, němčina, italština, španělština a ruština). Inkubátor je vybaven také zvukovými i vizuálními alarmy pro snadné a rychlé zjištění případné poruchy. Alarmy jsou rovněž oznamovány prostřednictvím aplikace River CovApp. Pro správné fungování aplikace a její komunikaci s líhní je důležitý silný wifi signál.

  Automatická digitální líheň kuřat, drůbeže je vybavena velkým, dobře čitelným displejem a jeho nová základní deska je osazena výkonějším procesorem, který umožňuje:

  1. Vizualizovat procentuální vlhkost uvnitř stroje - v případě dokoupení ultrazvukového zvlhčovače vzduchu Nebula 2.0, je možné vlhkost vzduchu v inkubátoru také ovládat přes mobilní aplikaci.
  2. Ovládat stupeň náklonu, rychlost a frekvenci denních oscilací vajec díky vestavěnému systému Ovolvo.
  3. Vizualizovat a vybírat přednastavené inkubační programy, které v závislosti na druhu zvířete, umožňují optimální a automatické řízení přístroje.

  Další funkce:

  • Správa parametrů zvlhčovače Nebula.
  • Detekce a zobrazení relativní vlhkosti.
  • Snímač okolní teploty s alarmem nevhodné teploty.
  • Konfigurace parametrů jednotky pro otáčení vajec systémem Ovolvo - stupně náklonu, rychlost otáčení, denní cykly.
  • 8 přednastavených inkubačních programů, neomezený počet přizpůsobitelných programů pomocí funkce CovApp a manuální funkce.
  • Upozornění na chyby.
  • Automatická aktualizace firmwaru prostřednictvím připojení Wi-Fi.
  • Funkce pozastavení pro usnadnění manipulace s vejci.
  • Připojení k Wi-Fi pro snadné programování přes aplikaci v mobilním telefonu.
  • Osvětlení - možnost osvětlení vnitřku inkubátoru prostřednictvím mobilní aplikace CovApp - pro snadnou kontrolu vajec a kuřat.
  • V líhni naleznete na přední stěne po stranách displeje 2 kontrolní okénka, která slouží pro kontrolu vajec či mláďat bez nutnosti otevírání inkubátoru.
  • Zobrazení inkubačních dnů pro lepší správu celého inkubačního období.
  • Možnost nastavení ventilátoru na 5 různých rychlostí pro přesnější nastavení teploty v jednotlivých fázích líhnutí.
  • Nastavení teploty od 25°C do 40°C.

  Technické parametry líhně kuřat, drůbeže SUPER EGG TECH ET 12 TOP:

  • Délka: 54,5 cm
  • Šířka: 54,5 cm
  • Výška: 24,5 cm
  • Kapacita: 49 slepičích vajec / 196 křepelčích vajec
  • Napětí: jednofázové, 230 V CE Kmitočet: 50/60 Hz
  • Průměrná denní spotřeba: maximálně 2,3 kW/24 hodin
  • Maximální příkon: 170 W
  • Hmotnost včetně motoru: 6 kg
  • Líheň má digitální displej. Je zde možné nastavit teplotu od 25° C do 40° C po 0,1° C krocích stiskem tlačítek (+) a (-).
  • Kontrolní okénka umožňují sledovat všechny fáze líhnutí. Líheň má speciální držáky na vejce.
  • Do každého držáku lze umístit jedno středně veliké vejce (slepičí) nebo 4 malá vajíčka (křepelčí). Lze líhnout různé druhy vajec najednou. 3 dny před koncem líhnutí lze vyndat plastové držáky a vajíčka uložit na plastovou podlážku k dolíhnutí. Líheň tedy skvěle funguje i jako dolíheň.
  • Otvory na doplňování vody jsou zvenku, není tedy třeba líheň otevírat a narušovat mikroklima, které v ní vzniklo.
  • Vzduch cirkuluje pomocí ventilátoru.
  • U všech líhní EGG TECH zajišťujeme záruční i pozáruční servis!

  Videoprezentace nového modelu líhně ET TOP:


  Videoprezentace starších modelů - zde je vidět z čeho se inkubátor skládá a jak vlastně funguje - principiálně podobné s novým modelem:


  Jak správně líhnout kuřata v líhni Covina, EGG TECH a Real se dočtete na stránce Líhnutí kuřat, drůbeže, kachen, křepelek, housat, krůt v líhni pro začátečníky i pokročilé.

  líheň na drůbež pro začátečníky
  líheň na koroptve
  líheň na kuřata
  líheň na vejce
  líheň pro husy a kuřata
  líheň pro křepelky
  líheň na perličky


  Technické parametry líhně na kuřata, husy, kachny, pro křepelky, drůbež:

  Koupit v e-shopu
  Automatická digitální líheň na kuřata, drůbež EGG TECH ET 12 s dolíhní a s motorem

  Automatická digitální líheň na kuřata, drůbež EGG TECH ET 12 s dolíhní a s motorem

  Automatická digitální líheň na kuřata, husy, kachny, pro křepelky, drůbež EGG TECH ET 12 s dolíhní a s motorem - malá domácí elektrická umělá digitální líheň drůbeže, kuřat, křepelek, hus, kachen známá pod názvy Covina Super, EGG TECH ET a Real na 12 vajec k líhnutí vajíček slepic, bažantů, perliček, křepelek, koroptví, krůt, hus, kachen, pávů, holubů, exotického ptactva i dravých ptáků. Její kapacita je 12 středně velkých vajec (slepice, husa, kachna) nebo 48 malých vajec (křepelka).

  Technické parametry líhně na kuřata, husy, kachny, pro křepelky, drůbež EGG TECH ET 12:

  • Kapacita: 12 slepičích vajec a podobných / 48 křepelčích vajec
  • Napětí: jednofázové, 230 V CE Kmitočet: 50/60 Hz
  • Průměrná denní spotřeba: maximálně 0,5 kW/24 hodin
  • Maximální příkon: 45 W
  • Hmotnost včetně motoru: 3,5 kg
  • Líheň má digitální displej na rozdíl od jiných líhní ve °C. Je možné nastavit teplotu od 30° C do 40° C po 0,1° C krocích stiskem tlačítek (+) a (-).
  • Kontrolní okénka umožňují sledovat všechny fáze líhnutí. Líheň má speciální držáky na vejce.
  • Do každého držáku lze umístit jedno středně veliké vejce (slepičí) nebo 4 malá vajíčka (křepelčí). Lze líhnout různé druhy vajec najednou. Tyto držáky se dají naklánět ze strany na stranu ručně zvenku (u automatické varianty pomocí motoru). 3 dny před koncem líhnutí lze vyndat plastové držáky a vajíčka uložit na plastovou podlážku k dolíhnutí. Líheň tedy skvěle funguje i jako dolíheň.
  • Otvory na doplňování vody jsou zvenku, není tedy třeba líheň otevírat a narušovat mikroklima, které v ní vzniklo.
  • Vzduch cirkuluje pomocí ventilátoru.
  • U všech líhní EGG TECH zajišťujeme záruční i pozáruční servis!

  Technické parametry motoru líhně:

  • Napětí: jednofázové, 230 V CE Kmitočet: 50/60 Hz
  • Průměrná denní spotřeba: maximálně 3W
  • Sklopení každé 2 hodiny

  Video s Automatickou digitální líhní kuřat, drůbeže EGG TECH ET 49:

  Jak správně líhnout kuřata v líhni Covina, EGG TECH a Real se dočtete na stránce Líhnutí kuřat, drůbeže, kachen, křepelek, housat, krůt v líhni pro začátečníky i pokročilé.

  líheň na drůbež pro začátečníky
  líheň na koroptve
  líheň na kuřata
  líheň na vejce
  líheň pro husy a kuřata
  líheň pro křepelky
  líheň na perličky


  Technické parametry líhně:

  Koupit v e-shopu
  Automatická digitální líheň na kuřata, drůbež EGG TECH ET 24 s dolíhní a s motorem

  Automatická digitální líheň na kuřata, drůbež EGG TECH ET 24 s dolíhní a s motorem

  Automatická digitální líheň na kuřata, husy, kachny, pro křepelky, drůbež EGG TECH ET 24 s dolíhní a s motorem - domácí elektrická umělá digitální líheň drůbeže, kuřat, křepelek, hus, kachen známá pod názvy Covina Super, EGG TECH ET a Real na 24 vajec k líhnutí vajíček slepic, bažantů, perliček, křepelek, koroptví, krůt, hus, kachen, pávů, holubů, exotického ptactva i dravých ptáků. Její kapacita je 24 středně velkých vajec (slepice, husa, kachna) nebo 96 malých vajec (křepelka).

  Technické parametry elektrické líhně na kuřata, husy, kachny, pro křepelky, drůbež EGG TECH ET 24:

  • Kapacita: 24 slepičích vajec a podobných / 96 křepelčích vajec
  • Elektrické napětí: jednofázové, 230 V CE Kmitočet: 50/60 Hz
  • Průměrná denní spotřeba elektrického proudu: maximálně 1 kW/24 hodin
  • Maximální příkon: 90 W
  • Hmotnost včetně motoru: 4,7 kg
  • Líheň má digitální displej na rozdíl od jiných líhní ve °C. Je možné nastavit teplotu od 30° C do 40° C po 0,1° C krocích stiskem tlačítek (+) a (-).
  • Kontrolní okénka umožňují sledovat všechny fáze líhnutí.
  • Líheň má speciální držáky na vejce. Do každého držáku lze umístit jedno středně veliké vejce (slepičí) nebo 4 malá vajíčka (křepelčí). Lze líhnout různé druhy vajec najednou. Tyto držáky se dají naklánět ze strany na stranu ručně zvenku (u automatické varianty pomocí motoru). 3 dny před koncem líhnutí lze vyndat plastové držáky a vajíčka uložit na plastovou podlážku k dolíhnutí. Líheň tedy skvěle funguje i jako dolíheň.
  • Otvory na doplňování vody jsou zvenku, není tedy třeba líheň otevírat a narušovat mikroklima, které v ní vzniklo.
  • Vzduch cirkuluje pomocí ventilátoru.
  • U všech líhní EGG TECH ET zajišťujeme záruční i pozáruční servis!

  Technické parametry motoru líhně:

  • Napětí: jednofázové, 230 V CE Kmitočet: 50/60 Hz
  • Průměrná denní spotřeba: maximálně 3W
  • Sklopení každé 2 hodiny

  Video s Automatickou digitální líhní kuřat, drůbeže EGG TECH ET 49:

  Jak správně líhnout kuřata v líhni Covina Super, EGG TECH ET a Real se dočtete na stránce Líhnutí kuřat, drůbeže, kachen, křepelek, housat, krůt v líhni pro začátečníky i pokročilé.

  líheň na drůbež pro začátečníky
  líheň na koroptve
  líheň na kuřata
  líheň na vejce
  líheň pro husy a kuřata
  líheň pro křepelky
  líheň na perličky


  Technické parametry líhně:

  Koupit v e-shopu
  Automatická digitální líheň na kuřata, drůbež EGG TECH ET 49 s dolíhní a s motorem

  Automatická digitální líheň na kuřata, drůbež EGG TECH ET 49 s dolíhní a s motorem

  Automatická digitální líheň na kuřata, husy, kachny, pro křepelky, drůbež EGG TECH ET 49 s dolíhní a s motorem - domácí elektrická umělá digitální líheň drůbeže, kuřat, křepelek, hus, kachen známá pod názvy Covina Super, EGG TECH ET a Real na 49 vajec k líhnutí vajíček slepic, bažantů, perliček, křepelek, koroptví, krůt, hus, kachen, pávů, holubů, exotického ptactva i dravých ptáků. Její kapacita je 49 středně velkých vajec (slepice, husa, kachna) nebo 196 malých vajec (křepelka).

  Technické parametry líhně na kuřata, drůbež EGG TECH ET 49:

  • Kapacita: 49 slepičích vajec a podobných / 196 křepelčích vajec
  • Napětí: jednofázové, 230 V CE Kmitočet: 50/60 Hz
  • Průměrná denní spotřeba: maximálně 2 kW/24 hodin
  • Maximální příkon: 150 W
  • Hmotnost: 6,2 kg
  • Líheň má digitální displej na rozdíl od jiných líhní ve °C. Je možné nastavit teplotu od 30° C do 40° C po 0,1° C krocích stiskem tlačítek (+) a (-).
  • Kontrolní okénka umožňují sledovat všechny fáze líhnutí.
  • Líheň má speciální držáky na vejce. Do každého držáku lze umístit jedno středně veliké vejce (slepičí) nebo 4 malá vajíčka (křepelčí). Lze líhnout různé druhy vajec najednou. Tyto držáky se dají naklánět ze strany na stranu ručně zvenku - vejce otáčíte všechna současně manuálním přetočením páčky. 3 dny před koncem líhnutí lze vyndat plastové držáky a vajíčka uložit na plastovou podlážku k dolíhnutí. Líheň tedy skvěle funguje i jako dolíheň.
  • Otvory na doplňování vody jsou zvenku, není tedy třeba líheň otevírat a narušovat mikroklima, které v ní vzniklo.
  • Vzduch cirkuluje pomocí ventilátoru. U všech líhní EGG TECH zajišťujeme záruční i pozáruční servis!

  Technické parametry motoru líhně:

  • Napětí: jednofázové, 230 V CE Kmitočet: 50/60 Hz
  • Průměrná denní spotřeba: maximálně 3W
  • Sklopení každé 2 hodiny

  Video s Automatickou digitální líhní kuřat, drůbeže EGG TECH ET 49:

  Jak správně líhnout kuřata v líhni Covina Super, EGG TECH ET a Real se dočtete na stránce Líhnutí kuřat, drůbeže, kachen, křepelek, housat, krůt v líhni pro začátečníky i pokročilé.

  líheň na drůbež pro začátečníky
  líheň na koroptve
  líheň na kuřata
  líheň na vejce
  líheň pro husy a kuřata
  líheň pro křepelky
  líheň na perličky


  Technické parametry líhně na kuřata, husy, kachny, pro křepelky, drůbež:

  Koupit v e-shopu
  Automatická digitální líheň na kuřata, drůbež SUPER EGG TECH ET 12 nová vylepšená verze

  Automatická digitální líheň na kuřata, drůbež SUPER EGG TECH ET 12 nová vylepšená verze

  Automatická digitální líheň na kuřata, husy, kachny, pro křepelky, drůbež SUPER EGG TECH ET 12 nová vylepšená verze s dolíhní a motorem - malá domácí elektrická umělá digitální líheň drůbeže, kuřat, křepelek, hus, kachen známá pod názvy Covina Super, EGG TECH ET a Real na 12 vajec k líhnutí vajíček slepic, bažantů, perliček, křepelek, koroptví, krůt, hus, kachen, pávů, holubů, exotického ptactva i dravých ptáků. Její kapacita je 12 středně velkých vajec (slepice, husa, kachna) nebo 48 malých vajec (křepelka).

  Novinky přinášející líheň SUPER Egg Tech:

  • Větší a čitelnější displej.
  • Nová základní deska vybavená výkonnějším procesorem.
  • Velká centrální klávesa „MENU“, která usnadňuje zvolení požadované funkce.
  • Zobrazení inkubačních dnů pro lepší správu celého inkubačního období.
  • Pětistupňový ventilátor pro přesnější nastavení teploty v jednotlivých fázích líhnutí.
  • Nastavitelné vnitřní světlo pro snadnou kontrolu vajec a kuřat.
  • K líhni byl přidán nastavitelný uzávěr, který usnadňuje výměnu čerstvého vzduchu mezi vnější a vnitřní částí inkubátoru podle vašich požadavků.
  • Inkubátor je vybaven také zvukovými i vizuálními alarmy pro snadné a rychlé zjištění případné poruchy.

  Technické parametry líhně kuřat, drůbeže SUPER EGG TECH ET 12:

  • Kapacita: 12 slepičích vajec / 48 křepelčích vajec
  • Napětí: jednofázové, 230 V CE Kmitočet: 50/60 Hz
  • Průměrná denní spotřeba: maximálně 2,3 kW/24 hodin
  • Maximální příkon: 80 W
  • Hmotnost včetně motoru: 3,5 kg
  • Líheň má digitální displej na rozdíl od jiných líhní ve °C. Je možné nastavit teplotu od 30° C do 40° C po 0,1° C krocích stiskem tlačítek (+) a (-).
  • Kontrolní okénka umožňují sledovat všechny fáze líhnutí. Líheň má speciální držáky na vejce.
  • Do každého držáku lze umístit jedno středně veliké vejce (slepičí) nebo 4 malá vajíčka (křepelčí). Lze líhnout různé druhy vajec najednou. Tyto držáky se dají naklánět ze strany na stranu ručně zvenku (u automatické varianty pomocí motoru). 3 dny před koncem líhnutí lze vyndat plastové držáky a vajíčka uložit na plastovou podlážku k dolíhnutí. Líheň tedy skvěle funguje i jako dolíheň.
  • Otvory na doplňování vody jsou zvenku, není tedy třeba líheň otevírat a narušovat mikroklima, které v ní vzniklo.
  • Vzduch cirkuluje pomocí ventilátoru.
  • U všech líhní EGG TECH zajišťujeme záruční i pozáruční servis!

  Technické parametry motoru líhně:

  • Napětí: jednofázové, 230 V CE Kmitočet: 50/60 Hz
  • Průměrná denní spotřeba: maximálně 3W
  • Sklopení každé 2 hodiny

  Video s Automatickou digitální líhní kuřat, drůbeže EGG TECH ET 49:

  Jak správně líhnout kuřata v líhni Covina, EGG TECH a Real se dočtete na stránce Líhnutí kuřat, drůbeže, kachen, křepelek, housat, krůt v líhni pro začátečníky i pokročilé.

  líheň na drůbež pro začátečníky
  líheň na koroptve
  líheň na kuřata
  líheň na vejce
  líheň pro husy a kuřata
  líheň pro křepelky
  líheň na perličky


  Technické parametry líhně na kuřata, husy, kachny, pro křepelky, drůbež:

  Koupit v e-shopu
  Automatická digitální líheň na kuřata, drůbež SUPER EGG TECH ET 24 nová vylepšená verze

  Automatická digitální líheň na kuřata, drůbež SUPER EGG TECH ET 24 nová vylepšená verze

  Automatická digitální líheň na kuřata, husy, kachny, pro křepelky, drůbež SUPER EGG TECH ET 24 nová vylepšená verze s dolíhní a motorem - malá domácí elektrická umělá digitální líheň drůbeže, kuřat, křepelek, hus, kachen známá pod názvy Covina Super, EGG TECH ET a Real na 24 vajec k líhnutí vajíček slepic, bažantů, perliček, křepelek, koroptví, krůt, hus, kachen, pávů, holubů, exotického ptactva i dravých ptáků. Její kapacita je 24 středně velkých vajec (slepice, husa, kachna) nebo 96 malých vajec (křepelka).

  Novinky přinášející líheň SUPER Egg Tech:

  • Větší a čitelnější displej.
  • Nová základní deska vybavená výkonnějším procesorem.
  • Velká centrální klávesa „MENU“, která usnadňuje zvolení požadované funkce.
  • Zobrazení inkubačních dnů pro lepší správu celého inkubačního období.
  • Pětistupňový ventilátor pro přesnější nastavení teploty v jednotlivých fázích líhnutí.
  • Nastavitelné vnitřní světlo pro snadnou kontrolu vajec a kuřat.
  • K líhni byly přidány dva nastavitelné uzávěry, které usnadňují výměnu čerstvého vzduchu mezi vnější a vnitřní částí inkubátoru podle vašich požadavků.
  • Inkubátor je vybaven také zvukovými i vizuálními alarmy pro snadné a rychlé zjištění případné poruchy.

  Technické parametry líhně kuřat, drůbeže SUPER EGG TECH ET 24:

  • Kapacita: 24 slepičích vajec / 96 křepelčích vajec
  • Napětí: jednofázové, 230 V CE Kmitočet: 50/60 Hz
  • Průměrná denní spotřeba: maximálně 1 kW/24 hodin
  • Maximální příkon: 130 W
  • Hmotnost včetně motoru: 6 kg
  • Líheň má digitální displej na rozdíl od jiných líhní ve °C. Je možné nastavit teplotu od 30° C do 40° C po 0,1° C krocích stiskem tlačítek (+) a (-).
  • Kontrolní okénka umožňují sledovat všechny fáze líhnutí. Líheň má speciální držáky na vejce.
  • Do každého držáku lze umístit jedno středně veliké vejce (slepičí) nebo 4 malá vajíčka (křepelčí). Lze líhnout různé druhy vajec najednou. Tyto držáky se dají naklánět ze strany na stranu ručně zvenku (u automatické varianty pomocí motoru). 3 dny před koncem líhnutí lze vyndat plastové držáky a vajíčka uložit na plastovou podlážku k dolíhnutí. Líheň tedy skvěle funguje i jako dolíheň.
  • Otvory na doplňování vody jsou zvenku, není tedy třeba líheň otevírat a narušovat mikroklima, které v ní vzniklo.
  • Vzduch cirkuluje pomocí ventilátoru.
  • U všech líhní EGG TECH zajišťujeme záruční i pozáruční servis!

  Technické parametry motoru líhně:

  • Napětí: jednofázové, 230 V CE Kmitočet: 50/60 Hz
  • Průměrná denní spotřeba: maximálně 3W
  • Sklopení každé 2 hodiny

  Video s Automatickou digitální líhní kuřat, drůbeže EGG TECH ET 49:

  Jak správně líhnout kuřata v líhni Covina, EGG TECH a Real se dočtete na stránce Líhnutí kuřat, drůbeže, kachen, křepelek, housat, krůt v líhni pro začátečníky i pokročilé.

  líheň na drůbež pro začátečníky
  líheň na koroptve
  líheň na kuřata
  líheň na vejce
  líheň pro husy a kuřata
  líheň pro křepelky
  líheň na perličky


  Technické parametry líhně na kuřata, husy, kachny, pro křepelky, drůbež:

  Koupit v e-shopu
  Automatická digitální líheň na kuřata, drůbež SUPER EGG TECH ET 49 nová vylepšená verze

  Automatická digitální líheň na kuřata, drůbež SUPER EGG TECH ET 49 nová vylepšená verze

  Automatická digitální líheň na kuřata, husy, kachny, pro křepelky, drůbež SUPER EGG TECH ET 49 nová vylepšená verze s dolíhní a motorem - malá domácí elektrická umělá digitální líheň drůbeže, kuřat, křepelek, hus, kachen známá pod názvy Covina Super, EGG TECH ET a Real na 49 vajec k líhnutí vajíček slepic, bažantů, perliček, křepelek, koroptví, krůt, hus, kachen, pávů, holubů, exotického ptactva i dravých ptáků. Její kapacita je 49 středně velkých vajec (slepice, husa, kachna) nebo 196 malých vajec (křepelka).

  Novinky přinášející líheň SUPER Egg Tech:

  • Větší a čitelnější displej.
  • Nová základní deska vybavená výkonnějším procesorem.
  • Velká centrální klávesa „MENU“, která usnadňuje zvolení požadované funkce.
  • Zobrazení inkubačních dnů pro lepší správu celého inkubačního období.
  • Pětistupňový ventilátor pro přesnější nastavení teploty v jednotlivých fázích líhnutí.
  • Nastavitelné vnitřní světlo pro snadnou kontrolu vajec a kuřat.
  • K líhni byly přidány dva nastavitelné uzávěry, které usnadňují výměnu čerstvého vzduchu mezi vnější a vnitřní částí inkubátoru podle vašich požadavků.
  • Inkubátor je vybaven také zvukovými i vizuálními alarmy pro snadné a rychlé zjištění případné poruchy.

  Technické parametry líhně kuřat, drůbeže SUPER EGG TECH ET 49:

  • Kapacita: 49 slepičích vajec / 196 křepelčích vajec
  • Napětí: jednofázové, 230 V CE Kmitočet: 50/60 Hz
  • Průměrná denní spotřeba: maximálně 2,3 kW/24 hodin
  • Maximální příkon: 170 W
  • Hmotnost včetně motoru: 7 kg
  • Líheň má digitální displej na rozdíl od jiných líhní ve °C. Je možné nastavit teplotu od 30° C do 40° C po 0,1° C krocích stiskem tlačítek (+) a (-).
  • Kontrolní okénka umožňují sledovat všechny fáze líhnutí. Líheň má speciální držáky na vejce.
  • Do každého držáku lze umístit jedno středně veliké vejce (slepičí) nebo 4 malá vajíčka (křepelčí). Lze líhnout různé druhy vajec najednou. Tyto držáky se dají naklánět ze strany na stranu ručně zvenku (u automatické varianty pomocí motoru). 3 dny před koncem líhnutí lze vyndat plastové držáky a vajíčka uložit na plastovou podlážku k dolíhnutí. Líheň tedy skvěle funguje i jako dolíheň.
  • Otvory na doplňování vody jsou zvenku, není tedy třeba líheň otevírat a narušovat mikroklima, které v ní vzniklo.
  • Vzduch cirkuluje pomocí ventilátoru.
  • U všech líhní EGG TECH zajišťujeme záruční i pozáruční servis!

  Technické parametry motoru líhně:

  • Napětí: jednofázové, 230 V CE Kmitočet: 50/60 Hz
  • Průměrná denní spotřeba: maximálně 3W
  • Sklopení každé 2 hodiny

  Video s Automatickou digitální líhní kuřat, drůbeže EGG TECH ET 49:

  Jak správně líhnout kuřata v líhni Covina, EGG TECH a Real se dočtete na stránce Líhnutí kuřat, drůbeže, kachen, křepelek, housat, krůt v líhni pro začátečníky i pokročilé.

  líheň na drůbež pro začátečníky
  líheň na koroptve
  líheň na kuřata
  líheň na vejce
  líheň pro husy a kuřata
  líheň pro křepelky
  líheň na perličky


  Technické parametry líhně na kuřata, husy, kachny, pro křepelky, drůbež:

  Koupit v e-shopu
  Poloautomatická digitální líheň na kuřata, drůbež EGG TECH ET 12 s dolíhní bez motoru

  Poloautomatická digitální líheň na kuřata, drůbež EGG TECH ET 12 s dolíhní bez motoru

  Poloautomatická digitální líheň na kuřata, husy, kachny, pro křepelky, drůbež EGG TECH ET 12 s dolíhní bez motoru - malá domácí elektrická umělá kuřecí digitální líheň drůbeže, kuřat, křepelek, hus, kachen známá pod názvy Covina Super, EGG TECH ET a Real na 12 vajec k líhnutí vajíček slepic, bažantů, perliček, křepelek, koroptví, krůt, hus, kachen, pávů, holubů, exotického ptactva i dravých ptáků. Její kapacita je 12 středně velkých vajec (slepice, husa, kachna) nebo 48 malých vajec (křepelka).

  Technické parametry líhně na kuřata, husy, kachny, pro křepelky, drůbež ;EGG TECH ET 12:

  • Kapacita: 12 slepičích vajec a podobných / 48 křepelčích vajec
  • Napětí: jednofázové, 230 V CE Kmitočet: 50/60 Hz
  • Průměrná denní spotřeba: maximálně 0,5 kW/24 hodin
  • Maximální příkon: 45 W
  • Hmotnost: 3 kg
  • Líheň má digitální displej na rozdíl od jiných líhní ve °C. Je možné nastavit teplotu od 30° C do 40° C po 0,1° C krocích stiskem tlačítek (+) a (-).
  • Kontrolní okénka umožňují sledovat všechny fáze líhnutí.
  • Líheň má speciální držáky na vejce. Do každého držáku lze umístit jedno středně veliké vejce (slepičí) nebo 4 malá vajíčka (křepelčí). Lze líhnout různé druhy vajec najednou. Tyto držáky se dají naklánět ze strany na stranu ručně zvenku - vejce otáčíte všechna současně manuálním přetočením páčky. 3 dny před koncem líhnutí lze vyndat plastové držáky a vajíčka uložit na plastovou podlážku k dolíhnutí. Líheň tedy skvěle funguje i jako dolíheň.
  • Otvory na doplňování vody jsou zvenku, není tedy třeba líheň otevírat a narušovat mikroklima, které v ní vzniklo.
  • Vzduch cirkuluje pomocí ventilátoru.
  • U všech líhní EGG TECH zajišťujeme záruční i pozáruční servis!

  Jak líheň funguje? Odpověď naleznete na níže uvedeném videu.

  Video s Automatickou digitální líhní kuřat, drůbeže EGG TECH ET 49:

  Jak správně líhnout kuřata v líhni Covina, EGG TECH a Real se dočtete na stránce Líhnutí kuřat, drůbeže, kachen, křepelek, housat, krůt v líhni pro začátečníky i pokročilé.

  líheň na drůbež pro začátečníky
  líheň na koroptve
  líheň na kuřata
  líheň na vejce
  líheň pro husy a kuřata
  líheň pro křepelky
  líheň na perličky


  Technické parametry líhně:

  Koupit v e-shopu
  Poloautomatická digitální líheň na kuřata, drůbež EGG TECH ET 24 s dolíhní bez motoru

  Poloautomatická digitální líheň na kuřata, drůbež EGG TECH ET 24 s dolíhní bez motoru

  Poloautomatická digitální líheň na kuřata, husy, kachny, pro křepelky, drůbež EGG TECH ET 24 s dolíhní bez motoru - domácí elektrická umělá digitální líheň drůbeže, kuřat, křepelek, hus, kachen známá pod názvy Covina Super, EGG TECH ET a Real na 24 vajec k líhnutí vajíček slepic, bažantů, perliček, křepelek, koroptví, krůt, hus, kachen, pávů, holubů, exotického ptactva i dravých ptáků. Její kapacita je 24 středně velkých vajec (slepice, husa, kachna) nebo 96 malých vajec (křepelka).

  Technické parametry líhně na kuřata, husy, kachny, pro křepelky, drůbež EGG TECH ET 24:

  • Kapacita: 24 slepičích vajec a podobných / 96 křepelčích vajec
  • Napětí: jednofázové, 230 V CE Kmitočet: 50/60 Hz
  • Průměrná denní spotřeba: maximálně 1 kW/24 hodin
  • Maximální příkon: 90 W
  • Hmotnost: 4,3 kg
  • U všech líhní Covina zajišťujeme záruční i pozáruční servis!
  • Líheň má digitální displej na rozdíl od jiných líhní ve °C. Je možné nastavit teplotu od 30° C do 40° C po 0,1° C krocích stiskem tlačítek (+) a (-).
  • Kontrolní okénka umožňují sledovat všechny fáze líhnutí.
  • Líheň má speciální držáky na vejce. Do každého držáku lze umístit jedno středně veliké vejce (slepičí) nebo 4 malá vajíčka (křepelčí). Lze líhnout různé druhy vajec najednou. Tyto držáky se dají naklánět ze strany na stranu ručně zvenku - vejce otáčíte všechna současně manuálním přetočením páčky. 3 dny před koncem líhnutí lze vyndat plastové držáky a vajíčka uložit na plastovou podlážku k dolíhnutí. Líheň tedy skvěle funguje i jako dolíheň.
  • Otvory na doplňování vody jsou zvenku, není tedy třeba líheň otevírat a narušovat mikroklima, které v ní vzniklo.
  • Vzduch cirkuluje pomocí ventilátoru.

  Jak líheň funguje? Odpověď naleznete na níže uvedeném videu.

  Video s Automatickou digitální líhní kuřat, drůbeže EGG TECH ET 49:

  Jak správně líhnout kuřata v líhni Covina, EGG TECH ET a Real se dočtete na stránce Líhnutí kuřat, drůbeže, kachen, křepelek, housat, krůt v líhni pro začátečníky i pokročilé.

  líheň na drůbež pro začátečníky
  líheň na koroptve
  líheň na kuřata
  líheň na vejce
  líheň pro husy a kuřata
  líheň pro křepelky
  líheň na perličky


  Technické parametry líhně:

  Koupit v e-shopu
  Poloautomatická digitální líheň na kuřata, drůbež EGG TECH ET 49 s dolíhní bez motoru

  Poloautomatická digitální líheň na kuřata, drůbež EGG TECH ET 49 s dolíhní bez motoru

  Poloautomatická digitální líheň na kuřata, husy, kachny, pro křepelky, drůbež EGG TECH ET 49 s dolíhní bez motoru - domácí elektrická umělá digitální líheň drůbeže, kuřat, křepelek, hus, kachen známá pod názvy Covina Super, EGG TECH ET a Real na 49 vajec k líhnutí vajíček slepic, bažantů, perliček, křepelek, koroptví, krůt, hus, kachen, pávů, holubů, exotického ptactva i dravých ptáků. Její kapacita je 49 středně velkých vajec (slepice, husa, kachna) nebo 196 malých vajec (křepelka).

  Technické parametry líhně na kuřata, drůbež EGG TECH ET 49:

  • Kapacita: 49 slepičích vajec a podobných / 196 křepelčích vajec
  • Napětí: jednofázové, 230 V CE Kmitočet: 50/60 Hz
  • Průměrná denní spotřeba: maximálně 2 kW/24 hodin
  • Maximální příkon: 150 W Hmotnost: 6,2 kg
  • U všech líhní EGG TECH ET zajišťujeme záruční i pozáruční servis!
  • Líheň má digitální displej na rozdíl od jiných líhní ve °C. Je možné nastavit teplotu od 30° C do 40° C po 0,1° C krocích stiskem tlačítek (+) a (-).
  • Kontrolní okénka umožňují sledovat všechny fáze líhnutí.
  • Líheň má speciální držáky na vejce. Do každého držáku lze umístit jedno středně veliké vejce (slepičí) nebo 4 malá vajíčka (křepelčí). Lze líhnout různé druhy vajec najednou. Tyto držáky se dají naklánět ze strany na stranu ručně zvenku - vejce otáčíte všechna současně manuálním přetočením páčky. 3 dny před koncem líhnutí lze vyndat plastové držáky a vajíčka uložit na plastovou podlážku k dolíhnutí. Líheň tedy skvěle funguje i jako dolíheň.
  • Otvory na doplňování vody jsou zvenku, není tedy třeba líheň otevírat a narušovat mikroklima, které v ní vzniklo.
  • Vzduch cirkuluje pomocí ventilátoru.

  Jak líheň funguje? Odpověď naleznete na níže uvedeném videu.

  Video s Automatickou digitální líhní kuřat, drůbeže EGG TECH ET 49:

  Jak správně líhnout kuřata v líhni Covina Super, EGG TECH ET a Real se dočtete na stránce Líhnutí kuřat, drůbeže, kachen, křepelek, housat, krůt v líhni pro začátečníky i pokročilé.

  líheň na drůbež pro začátečníky
  líheň na koroptve
  líheň na kuřata
  líheň na vejce
  líheň pro husy a kuřata
  líheň pro křepelky
  líheň na perličky


  Technické parametry líhně na kuřata, husy, kachny, pro křepelky, drůbež:

  Koupit v e-shopu

  Příprava a spuštění líhně na líhnutí kuřat EGG TECH ET:

  Pro dosažení úspěšného vylíhnutí je důležité vybrat vhodné umístění líhně. Teplota v místnosti, kde je líheň umístěna musí být mezi +20°C a +25°C, měla by být čistá a dobře větraná, ale postrádající průvan (ne stáj nebo garáž). Ujistěte se, že líheň není vystavena přímému slunečnímu záření nebo není příliš blízko tepelným zdrojům jako např. radiátory, kamna atd. Relativní vlhkost by měla být mezi 50% a 75%.
  Nepoužívejte líheň v prostorách, kde je méně než +20°C nebo více než +25°C. Doporučujeme mít líheň doma.
  Nepoužívejte ani neskladujte líheň v pokojích, kde jsou chemické, jedovaté, toxické nebo hořlavé látky. I malé množství těchto látek negativně ovlivní vývoj embrya.
  Nepoužívejte líheň v místech, kde je nebezpečí styku s vodou nebo jinou kapalinou.
  Pokračujte následovně:
  A) Umístěte líheň na rovný dřevěný stůl. Základna musí být umístěna na stole tak, aby se předešlo jakémukoliv zablokování větracích otvorů.
  B) Odstraňte víko a položte jej vedle líhně dolní stranou dolů.
  C) Ostraňte plastovou podlahu ze základny líhně, je nezbytná pouze jako dolíheň (poslední 3 dny). Nenechávejte ji uvnitř líhně během inkubace! Plastovou podlahu skladujte pouze na rovné ploše tak, aby se nezdeformovala!

  Líheň kuřat Covina - vyjmutí plastové podlahy
  Plastová podlaha líhně kuřat Covina

  D) Ujistěte se, že držáky na vejce, jsou ve správné pozici (na svých podporách), a že se mohou pohybovat volně ve dvou směrech.

  Líheň kuřat Covina - podpora držáku na vejce
  Držáky vajec líhně kuřat Covina

  E) Naplňte nádržku v základně líhně vlažnou vodou. Vodu nalévejte pouze k tomu určenými otvory na přední levé straně líhně. Nalévejte ji pomalu, dávejte pozor, aby nepřetekla: příliš mnoho vody způsobí, že vlhkost sníží procento vylíhnutí. Druhá nádobka bude použita pouze pro fázi dolíhnutí.

  Líheň kuřat Covina - nádžky na vodu

  F) Nasaďte víko. Ujistěte se, že hrany spodního boxu přesně sedí v drážkách víka.
  U všech modelů lze otáčet víko tak, že otvory pro dolévání vody jsou na přední nebo na zadní straně líhně.

  Líheň kuřat Covina

  G) Zapojte líheň do zásuvky. Větrák se zapne okamžitě a displej ukáže teplotu uvnitř líhně. Žlutá LED dioda indikuje, že výhřevný rezistor funguje. Bude svítit 20-40 minut, dokud nebude dosažena ideální teplota, poté bude blikat v intervalu 2-3 sekund.
  Pokud se lopatky ventilátoru nezačnou po zapnutí točit, okamžitě vypojte přístroj ze zásuvky a kontaktujte nás.

  Líheň kuřat Covina displej

  Líheň je přednastavena na teplotu 37,7°C, což je ideální teplota pro všechny druhy ptáků.
  K nastavení a úpravě teploty použijte tlačítka (+) a (-) na ovládacím panelu. Stiskněte jedno z tlačítek ke vstupu do módu Programování (na displeji se za teplotou objeví písmeno P). Stiskněte a podržte tlačítko (+) nebo (-) k nastavení požadované teploty. Údaj se uloží do paměti za pár sekund (na displeji se objeví aktuální teplota v líhni a písmeno C).

  Líheň kuřat Covina displej
  Líheň kuřat Covina displej

  Jakmile je nová teplota nastavena, přístroj může zahájit stabilizaci a kontrolu udržování optimální teploty. Při zvýšení zahájí rezistor ohřev vnitřního prostředí komory (signalizace rozsvícením LED diody), dokud nedosáhne nastavené teploty. Při snížení teploty nebude rezistor aktivní (LED nesvítí) až do poklesu vnitřní teploty pod nastavenou hodnotu.
  H) Chod prázdného přístroje (bez vajec) po dobu 2-3 hodin zajistí dostatečnou stabilizaci teploty a vlhkosti.
  I) Ujistěte se, zda přístroj pracuje správně a poté sejměte víko. Odložte je vedle přístroje. Opatrně vložte vejce do držáků špičkou dolů. Pečlivě uzavřete víko.

  Líheň kuřat Covina - nasazení vajec

  U automatických líhní Covina (s motorem) začne zapojením motoru do zásuvky cyklus otáčení vajec. Držáky vajec se začnou naklápět a kompletní cyklus vykonají za 2 hodiny. Jejich pohyb je málo patrný a je velmi pomalý. Po 1 hodině se držák s vejci nakloní na 1 stranu a po další hodině na druhou stranu.

  Líheň kuřat Covina otáčení vajec motorem
  Líheň kuřat Covina otáčení vajec motorem

  Za chodu přístroj nezakrývejte a dbejte na volný přístup vzduchu, aby byla zajištěna jeho dostatečná výměna. To je nezbytná podmínka správného vývoje embrya. Vzduch proudí ventilačními otvory v těle přístroje.

  Líheň kuřat Covina nezakrývat líheň

  Začátek líhnutí si pečlivě zaznamenejte do kalendáře a dále postupujte podle pokynů uvedených v níže umístěných tabulkách.
  U automatických líhní (s motorem) se ujistěte, že držáky vajec vykonávají celý nakláněcí cyklus každé dvě hodiny.
  U poloautomatické líhně (bez motoru) změňte náklon vajec minimálně 4x za den nakláněním páčky umístěné vzadu na líhni. Páčka musí zůstat buď v pozici „10 hodin“ nalevo nebo „2 hodiny“ napravo. Nikdy nenechávajte páčku (a tím i vejce) ve vertikální poloze (12 hodin). S páčkou pohybujte jemně, abyste předcházeli nárazům vajec.

  Líheň kuřat Covina otáčení vajec ručně
  Líheň kuřat Covina otáčení vajec ručně
  Líheň kuřat Covina otáčení vajec ručně

  Ukazatel úrovně vodní hladiny v nádržce kontrolujte každých 24 hodin. Hladina, kterou vidíte uvnitř kontrolního otvoru, odpovídá úrovni uvnitř přístroje. Doplňte čistou teplou vodou (35-40°C).
  Nezapomeňte, že větší množství vody nezajistí vyšší vlhkost prostředí. Rozhodující je plocha, ze které se vlhkost odpařuje. Proto mějte na paměti, že jenom přesnou a včasnou kontrolou předepsané úrovně vody (která zajistí potřebnou vlhkost) předejdete tomu, aby voda neočekávaně nedošla.
  V případě výpadku proudu předejdete vychladnutí vajec tím, že boky líhně obložíte lahvemi s horkou vodou a překrajete ji pokrývkou a tak udržíte teplotu líhně. Jakmile bude dodávka proudu obnovena, ihned odstraňte použité pomůcky. Líheň nenechte zakrytou příliš dlouho. Nízká hladina kyslíku v líhni může výrazně snížit úspěšnost líhnutí. Pokud máte častější výpadky proudu, je dobré si opatřit záložní zdroje pro líhně kuřat.

  Kompletní záložní zdroj energie pro oběhová čerpadla, líhně, ohradníky 300W ZZ07

  Kompletní záložní zdroj energie pro oběhová čerpadla, líhně, ohradníky 300W ZZ07

  Kompletní záložní zdroj energie pro oběhová čerpadla, líhně, ohradníky 300W ZZ07 - záložní zdroj UPS, ke kotli, pro čerpadlo, pro spotřebiče do 300W s impulzní nabíječkou a bezúdržbovým akumulátorem. Záložní zdroj určený pro zálohování 230V s příkonem do 0,3kW. Záložní zdroj má výstupní napětí 230V s modifikovanou - trapézovou sinusovkou. Určeno například pro nouzové napájení oběhového čerpadla u kotlů při přerušení elektrické energie ze sítě. Kotel se nepřehřeje nebo dokonce nevybuchne díky nouzovému napájení z akumulátoru.

  Myslete prosím, že spotřebič s indukční zátěží (motory, spínané zdroje, výbojky...) vyžaduje více proudu při startu (2x- 10x) než odporová zátěž stejného příkonu (např. žárovka, přímotop), měnič se může při přitížení i zničit.

  Použití:
  nouzové napájení solárních systémů, oběhového čerpadla, ventilace, okysličování, líhně, elektrické ohradníky, osvětlení, motory (od 2W), větráky, osvětlení

  funkce:
  Při dodávce elektriky ze zásuvky běží spotřebič ze sítě, zároveň se šetrná impulsní nabíječka spolehlivě stará o akumulátor v připraveném stavu. Při přerušení napájení ze sítě je spotřebič napájen ze záložního zdroje (akumulátoru/ baterie) dokud se zpět neobnoví dodávka ze sítě.
  Šetrná impulsní nabíječka automaticky a spolehlivě hlídá akumulátor v připraveném stavu. Nabíjení probíhá v několika fázích, maximální nabíjecí proud je 1,5A. Nehrozí poškození akku jako například rozklad elektrolytu, přebití, přehřátí…

  montáž:
  Přístroje můžete upevnit závěsnými úchyty na zeď (součást dodávky)v jakékoliv poloze.

  VÝVOD PRO TERMOSTAT :
  Úprava záložního zdroje s vývodem pro termostat. Při napájení čerpadla ze záložního zdroje připojený termostat hlídá teplotu např. otopové vody a při poklesu celý měnič vypne (neběží naprázdno), tím se podstatně prodlouží potřebná doba provozu záložního zdroje. Termostat bude samozřejmě fungovat, když čerpadlo bude napájeno ze sítě. Pro propojení s termostatem jsme zvolili klasický 3,5 napájecí Jack konektor a zásuvku, na konektoru je připevněn propojovací 3m kabel (dvojlinka). Ovládání termostatu probíhá přes 12V ( kvůli bezpečnosti ). Při konečné objednávce stačí připsat do poznámek.
  - CENA vývod pro termostat + 200,-kč bez DPH

  Jednoduchá a názorná ukázka různých zátěží na tento záložní zdroj ZZ07
  spotřebič o zátěži 50W vydrží cca.5 hodin běžet
  spotřebič o zátěži 100W vydrží cca.2,5 hodin běžet
  spotřebič o zátěži 150W vydrží cca.1,5 hodin běžet
  spotřebič o zátěži 200W vydrží cca.1 hodinu běžet
  spotřebič o zátěži 300W vydrží cca.45 minut běžet

  technické údaje nouzového zdroje ZZ07:
  hlavní vypínač- pro dlouhodobé odpojení(230V přívod a měnič od akku)
  -1x zásuvka 230V pro připojení oběhového
  čerpadla
  -1x šňůra s vidlicí 230V pro připojení
  napájení do sítě (3m)
  -napájení: 230V AC 50Hz
  -rychlost připojení: do cca. 3sekund
  -spotřeba v udržovací režimu (ze sítě)- cca. 1W
  -spotřeba měniče naprázdno (napájení z akku): do 0,6A, pokud nemáte vývod pro termostat

  -měnič napětí:
  napájení: 12V DC
  výstupní výkon: max. 300W (odporových)
  výstupní napětí: 230V AC +-10% (spotřebiče- 2tř.)
  spotřeba měniče naprázdno (napájení z akku): do- 0,6A, pokud nemáte vývod pro termostat
  výstup napětí: modifikovaná sinusovka/ trapéz
  ochrana: proti přetížení, přehřátí, zkratu
  ochrana (výstup): proti přepolování, podpětí, přepětí
  indikace: akustická

  -nabíječka impulsní pro olověné/ gelové akumulátory:
  automatický provoz všech fází nabíjení
  nabíjecí proud max. 1,5A
  LED indikace stavu nabití akumulátoru

  -akumulátor:
  2 kusy: uzavřený bezúdržbový gelový 12V 12Ah

  velikost: 310x240x110mm
  krytí: IP30
  celková váha: 9600gr
  Krabice: ABS
  RoHS
  2 roky záruka 

  Koupit v e-shopu
  Záložní zdroj energie sinusový pro oběhová čerpadla, líhně, ohradníky 300W, dobíječka ZZ90

  Záložní zdroj energie sinusový pro oběhová čerpadla, líhně, ohradníky 300W, dobíječka ZZ90

  Záložní zdroj energie sinusový pro oběhová čerpadla, líhně, ohradníky 300W, dobíječka ZZ90 - záložní zdroj UPS ke kotli, pro čerpadlo, pro spotřebiče do 300W s pulzní nabíječkou. Záložní zdroj určený pro napájení elektrických spotřebičů např. při výpadku elektrické energie z veřejné sítě. Baterie není součástí dodávky. 

  Jak funguje záložního zdoj energie?

  Pokud je elektrická síť v provozu, tak je připojený elektrický spotřebič vždy napájen ze sítě. Při přerušení napájení ze sítě je spotřebič napájen ze záložního zdroje dokud nedojde k obnovení dodávky elektrického proudu. Po obnovení dodávky elektrického proudu se akumulátor ve zdroji pomocí nabíječky opět dobije.

  Tento záložní zdroj je schopný napájet a zálohovat spotřebiče o napětí 230V se zátěží do 300W s krátkodobým přetížením (50%) až do 450W. Konstrukce přístroje umožňuje výrobu napětí s naprosto čistou sinusovkou, je tedy stejné jako v každé zásuvce u Vás doma.

  Tyto záložní zdroje jsou vhodné pro dlouhodobé a bezporuchové napájení všech druhů spotřebičů včetně velice choulostivých zařízení, lze kombinovat indukční s odporovou zátěží. Velmi pružně reaguje na přetížení např. při startu čerpadla, výbojky, motoru. Akustická signalizace havarijních stavů. Integrovaná pulsní nabíječka s maximálním nabíjecím výkonem 5A se stará o akumulátor a udržuje jej v připraveném stavu.

  Záložní zdroj je napájený z 12V akumulátoru, který není součástí balení. Do nabíječky lze připojit naprostou většinu akumulátorů (12V). Bezpečný a spolehlivý provoz zajistí množství vnitřních ochran jako ochrana před přetížením, napětí akumulátoru, před přebíjením, proti zkratu na výstupu 230V.

  Automatické spuštění nouzového provozu záložního zdroje nastává do 3 vteřin. Malá vlastní spotřeba. Napájecí kabel je ukončený vidlicí pro připojení do sítě a je dlouhý 3 metry, kabel k akumulátoru má 0,3 metru. Záložní zdroj je vybaven jednou zásuvka pro připojení spotřebičů. Krabice z ABS plastu. Záložní zdroj je určený pro montáž na plochu.

  Myslete prosím na to, že spotřebiče s indukční zátěží (motory, spínané zdroje, výbojky...) vyžadují při startu na kratičkou dobu více proudu (2x - 10x) než klasická odporová zátěž stejného příkonu (např. žárovka, přímotop).

  Kde všude lze záložní zdroj energie ZZ90 využít?

  • Oběhová čerpadla, digitálně ovládaná čerpadla, tepelná čerpadla, osvětlení, kotle, topení, solární systémy, ventilace, chlazení, lednice, mrazáky, motory, spalinové větráky, domácí spotřebiče, elektrické nářadí, požární systémy, průmyslové, laboratorní, vědecké nebo lékařské přístroje, atd.

  Technické parametry - záložní zdroj energie ZZ90:

  • Zobrazení: LED
  • Napětí (pracovní): 230V / 12V
  • Napětí(výstupní): 230V
  • Zátěž stálá max.: 300 W (1,3 A)
  • Zátěž krátkodobá max.: 450 W (1,9 A)
  • Zdánlivý výkon: 500VA
  • Výstupní frekvence: 50Hz +-5Hz
  • Typ výstupního napětí: čistá sinusovka
  • Rychlost přepojení: do 3 sekund
  • Typ zátěže (spotřebiče): kapacitní, indukční, odporová
  • Spotřeba ze sítě (naprázdno): cca. 7W
  • Napětí akumulátoru při nabíjení: 13,8V +-0,5V
  • Nízké napětí akumulátoru - signalizace: 10V +-0,5V
  • Nízké napětí akumulátoru - odpojení: 9,5V +-0,5V
  • Hlavní vypínač: ne
  • Akustická signalizace havarijních stavů: ano
  • Připojení: kabel s vidlicí / kabel s krokosvorkami
  • Přívodní kabel ukončený vidlicí - délka: 3 m
  • Přívodní kabel ukončený krokosvorkami - délka: 0,3 m
  • Zásuvka 230V: 1x
  • Montáž: na plochu
  • Větráček: regulovaný
  • Teplota pracovní: -20°C až +60°C
  • Vlhkost pracovní: 0% až 90% RH
  • Teplota skladovací: 0°C až +45°C
  • Krytí: IP 30
  • Materiál: ABS RoHS
  • Nabíjecí proud max.: 5A
  • Nabíjecí napětí: 13,5V +-0,5V
  • Druhy akumulátorů: tekutý elektrolyt (startovací)/ gelové (VRLA, GEL, AGM)  
  • Hmotnost: 2730 g
  • Délka: 320 mm
  • Šířka: 250 mm
  • Výška: 120 mm

  Mezi obrázky je k dispozici tabulka příkladů doby zálohy energie při použití různých akumulátorů.

  Koupit v e-shopu

  V průběhu prvního použití líhně může dojít k vytlačení přebytečného maziva z ložiska ventilátoru na centrální část ochranné mřížky. Tento olej by mohl škodit líhnutým vejcím nebo kuřatům. Odstraňte jej proto během čištění po skončení líhnoucího cyklu pomocí hadříku namočeného v lihu.

  Líhnutí velkých vajec (husa, kachna a podobně):

  Od 10. dne líhnutí do tří dnů před očekávaným vylíhnutím otevřete každý den líheň a nechte vejce po dobu 15 minut zchladnout. Před opětovným uzavřením krytu můžete vejce zarosit vodou pomocí rozprašovače. Během této operace můžete přístroj vypnout.

  Informace pro správné líhnutí drůbeže, teplota líhnutí, doba líhnutí:

  Doporučená teplota na začátku líhnutí: 37,7°C.
  Doporučená teplota během poslední tří dnů před vylíhnutím: 37,2°C.

  PtákDoba líhnutíPro správnou vlhkost na začátku líhnutí naplňte vodouVejce neotáčejte odPro správnou vlhkost během posledních 3 dnů líhnutí naplňte vodou
  Slepice21 dnů1 nádržku18 dne2 nádržky
  Bažent23-25 dnů1 nádržku20 dne2 nádržky
  Křepelka16-17 dnů1 nádržku14 dne2 nádržky
  Perlička26-28 dnů1 nádržku23 dne2 nádržky
  Krocan28 dnů1 nádržku25 dne2 nádržky
  Koroptev23-24 dnů1 nádržku20 dne2 nádržky
  Páv28 dnů1 nádržku25 dne2 nádržky
  Husa29-31 dnů1 nádržku27 dne2 nádržky
  Kachna, kachna divoká27-28 dnů1 nádržku24 dne2 nádržky
  Pekingská, Moskevská kachna33-35 dnů1 nádržku30 dne2 nádržky

  Pravidelná kontrola vajec během inkubace (prosvěcování vajec):

  Prosvěcování vajec je delikátní a komplexní operace, která může vést k eliminaci špatně oplodněných vajec. Pokud nemáte s líhnutím zkušenosti, doporučujeme provádět tuto operaci před a při každém líhnutí velmi pečlivě. Můžete pravidelně kontrolovat inkubovaná vejce jejich prosvěcováním. Tato operace by měla být prováděna v temné místnosti za použití silné záře.

  LED prosvětlovačka vajec POWERLUX, zkoušečka nalíhnutých vajec, prosvěcovačka vajec

  LED prosvětlovačka vajec POWERLUX, zkoušečka nalíhnutých vajec, prosvěcovačka vajec

  Prosvětlovačka vajec POWERLUX, zkoušečka, LED lampa nalíhnutých vajec, prosvěcovačka vajec - kvalitní a odolná LED prosvětlovačka vajec. Pro lepší přilnutí zkoušečky k vejci jsou k dispozici dva gumové nástavce.

  Lampa na prosvícení vajec má dva gumové nástavce s odlišnou velikostí, pevný a odolný plast, černá barva, spínací tlačítko. Optický přístroj na kontrolu vajec je určen pro krátkodobé prosvícení oplozeného nasazeného vejce. Zbytečně dobu prosvícení neprodlužujte, protože nezvyklá intenzita světla zvyšuje saturaci uhlovodíky a může vyvolat bichemické změny u embrya. Rovněž vyzařované teplo z prosvěcovačky vajec by nemělo na vejce působit delší dobu jak několik vteřin.

  Prosvětlovač vajec se uvede v činnost stlačením mikrospínače na těle lampy po předchozím přitlačení vajíčka na gumový nástavec s otvorem. Ideální je vajíčko nasazovat na nástavec špičkou. Na širším konci je u oplodněného vejce jasně patrná vzduchová bublina, která se bude s pokračující inkubací zvětšovat.

  • díky LED diodě získáte až o 40% více svěla, než z běžné žárovky
  • prosvěcovačku můžete napájet buď na baterie 3x AA (nejsou součástí dodávky), nebo do el. sítě (síťový adaptér o délce cca 2,5 m)

  Důležité informace pro LED prosvěcovačku vajec:

  UPOZORNĚNÍ: Nikdy se nedívejte přímo do zdroje světla, může dojít k poškození zraku!

  Jak správně používat prosvěcovačky vajec se dočtete na stránce Líhnutí kuřat dole.

  lampa na vejce
  prosvětlovačka vajíček

  Koupit v e-shopu
  Prosvětlovačka vajec GAUN, zkoušečka, prosvěcovačka vajec

  Prosvětlovačka vajec GAUN, zkoušečka, prosvěcovačka vajec

  Prosvětlovačka vajec GAUN, zkoušečka. Prosvěcovačka vajec je ideální pro kontrolu vajíček, zda byla oplodněna, nebo ne. Je zcela přenosná, protože je napájena bateriemi.

  Zkoušečka vajec má 9 LED diod se studeným světlem. Kontrolu je vhodné provádět v naprosté tmě, aby bylo možné zjistit, zda je vajíčko oplodněné. První test se bežně provádí po 3 - 4 dnech inkubace u vajíček se světlejší skořápkou a po 5 - 7 dnech u vajec s tmavší skořápkou.

  Prosvětlovačka vajec je vhodná pro začátečníky i pro ty, kteří již mají zkušenosti s líhnutím vajec.

  • Průměr světelného otvoru: 36 mm
  • Délka prosvěcovačky: 112 mm

  Prosvěcovačku vajec aktivujete stisknutím zadního spínače po vložení baterií. Na konci je plastový otvor pro umístění vajíčka, díky tomu zkoušečka vajec dokonale přilne k vajíčku a světelná aureola prochází pouze vajíčkem.

  Nezapomeňte, že se nejedná o svítilnu, příliš intenzivní používání může prosvětlovačku přehřát a rozbít.

  Jak správně používat prosvěcovačky vajec se dočtete na stránce Líhnutí kuřat dole.

  lampa na vejce
  prosvětlovačka vajíček

  Koupit v e-shopu
  Zkoušečka vajec Kerbl 60W / 230V, prosvěcovačka, prosvětlovačka vajec

  Zkoušečka vajec Kerbl 60W / 230V, prosvěcovačka, prosvětlovačka vajec

  Zkoušečka vajec Kerbl 60W / 230V, prosvěcovačka vajec - optický přístroj pro kontrolu oplozenosti vajec. Pomocí zkoušečky lze sledovat vývoj emybryjí ve vejcích.

  Žárovka E 27, 60 Watt není součástí dodávky.

  Prosvěcovačka vajíček, prosvětlovačka na vejce, lampa na prosvícení vajec, optický přístroj na kontrolu vajec, prosvětlovač vajec. Jak správně používat prosvěcovačky vajec se dočtete na stránce Líhnutí kuřat dole. lampa na vejce prosvětlovačka vajíček

  Koupit v e-shopu
  Pták1. kontrola2. kontrola3. kontrola
  Slepice8. den11. den18. den
  Bažent8. den12. den19. den
  Perlička8. den13. den24. den
  Krocan8. den13. den24. den
  Koroptev8. den12. den19. den
  Páv9. den14. den24. den
  Husa9. den15. den24. den
  Kachna, kachna divoká9. den13. den24. den
  Pekingská, Moskevská kachna10. den15. den25. den

  Z líhně berte jednotlivá vejce a okamžitě je zkontrolujte. Vejce mohou být mimo líheň maximálně 2 minuty. S trochou zkušeností, a pokud používáte tester vajec, můžete prosvítit vejce bez jejich zvednutí. V tomto případě otevřete líheň a na každé vejce přiložte tester vajec. Záře vám dovolí vidět embryo. Nikdy vejcem netřeste nebo ho prudce neotáčejte, abyste nepoškodili krevní cévy, což by způsobilo smrt embrya.
  1. kontrola = začátek inkubace
  Normálně je obtížné vidět embryo, když je ve žloutku. Ale proti světlu můžete vidět krevní cévy. Pokud vejce není oplodněno, jeho vnitřek je jednotný, nejsou vidět cévy a žloutek je přesně uprostřed. Tato vejce vyřaďte. Je možné, že vejce s tlustou nebo hnědou skořápkou neumožňují čistý výhled na jejich vnitřek. Tato vejce ponechte na 2. kontrolu.
  2. kontrola = vývoj embrya
  Normálně uvidíte síť krevních cév uvnitř vejce a embryo bude vypadat jako tmavá skvrna. Pokud nejsou krevní cévy přítomny, znamená to, že embryo je ztraceno.
  3. kontrola = ověření embrya
  Normálně embryo zabírá celý vnitřek vejce, krevní cévy by neměly být viditelné. Vzduchová kapsa je velká. Pokud embryo nezabralo celé vejce, krevní cévy jsou stále viditelné, vzduchová kapsa je malá a bílek nebyl spotřebován, znamená to, že embryo je nedovyvinuté a vejce by mělo být vyřazeno.

  Využití dolíhně, vylíhnutí kuřat:

  Následující operace je náročná a měla by být provedena rychle, aby se předešlo ochlazení vajec. Doporučujeme, aby si dva lidé vše připravili podle návodu, aby se zkrátil čas na provedení.
  Tři dny před očekávaným datem vylíhnutí:
  U automatických líhní (s motorem) zastavte motor vypojením, když jsou vejce ve svislé poloze: usnadní to vyjmutí držáků na vejce.
  A) Jemně vyndejte vejce z držáků a umístěte je na deku.
  B) U poloautomatických líhní (bez motoru) odstraňte kovovou páčku ze zadní strany líhně.
  C) U automatických líhní (s motorem) vyndejte držák prostým zvednutím a stáhnutím z kovového nástavce motoru (buďte opatrní při vkládání držáku, pokud jste změnili jeho náklon.

  Líheň kuřat Covina vyndání držáků vajec
  Líheň kuřat Covina vyndání držáků vajec

  D) Umístěte plastovou podlahu (odstraněnou na začátku inkubace) do základny líhně tak, že dva plastové jazýčky zakrývají vnitřní stranu nádržek na vodu, takže kuřata do nich nespadnou a neutopí se.

  Líheň kuřat Covina vložení dna
  Líheň kuřat Covina vložení dna

  E) Rozložte vejce po plastové podlaze a zavřete víko.

  Líheň kuřat Covina položení vajec

  F) Naplňte obě nádobky vlažnou vodou.
  G) Nastavte teplotu na 37,2°C (viz výše).
  Během posledních tří dnů líhnutí:
  – Neotáčejte vejce.
  – Pokud to není nutné, neotvírejte líheň, aby teplo a vlhkost, důležité pro líhnutí, neuniklo, což by zapříčinilo ztrátu kuřat ve skořápkách. Líheň otevírejte maximálně jednou za den k vyjmutí suchých kuřat.
  Nově vylíhnutá kuřata ponechte v líhni asi 12 hodin. Mohou v líhni zůstat bez potravy a pití až 3 dny bez újmy.

  Která vejce se mohou líhnout v líhních EGG TECH ET, průměrné velikosti vajec:

  Vejce vhodná pro líhnutí kuřat
  Vejce vhodná pro líhnutí kuřat
  Vejce vhodná pro líhnutí kuřat

  Chovatelské potřeby pro drůbež – slepice, husy, kachny, krůty, pštrosy, holuby, koroptve, bažanty, křepelky:

  Elektrický ohradník pro drůbež
  Elektrické ohradníky pro drůbež – slepice, husy, kachny, krůty vodivé i nevodivé sítě pro drůbež
  Chapron HYBRIDE H42 kombinovaný zdroj napětí pro elektrický ohradník s regulací, 4,25J
  Elektrické ohradníky pro pštrosy, ohrady pro pštrosy, pštrosi
  Zateplený dřevěný kurník pro slepice Vranov český truhlářský výrobek pro 5-12 slepic
  Zateplené i nezateplené kurníky a výběhy pro drůbež – kuřata, slepice, husy a kachny, Duck Town hřady, kukaně na snášení vajec, domek pro drůbež, podkladky pro slepice, holuby a bažanty, podestýlka pro drůbež
  Venkovní voliéra pro ptáky, papoušky, andulky Natalia 12+2 stran
  Voliéry pro ptáky, venkovní voliéry pro drůbež, klece pro papoušky, kanáry výstavní klece pro ptactvo a drůbež
  Žlabové krmítko, korýtko pro slepice, drůbež plechové zinkované
  Krmítka pro drůbež – kuřata, slepice, husy, krůty, holuby kameninové misky, krmítka žlábková, korýtka, tubusová a závěsná krmítka, krmící automaty, krmné automaty, nášlapná krmítka, krmidlo pro husy, krmítka pro holuby, lopatky na krmivo, koše na brambory, mlýnky na obilí, krouhačka řepy, elektrický šrotovník, drtič kostí
  Napáječka pro slepice, drůbež 5 l GAUN závěsná s nožičkami EDICE Šťastné slepice
  Napáječky pro drůbež – kuřata, slepice, holuby, ptáky plastové, kovové, automatické napájecí pohárky, napájecí misky, fontánové napáječky, kloboukové napáječky plastové i plechové, napájecí kbelíky, barelové napáječky, automatické napáječky, niplové napájecí systémy
  Automatická digitální líheň na kuřata, drůbež SUPER EGG TECH ET 49
  Líhně, inkubátory, infračervené tepelné lampy pro odchov drůbeže líhně EGG TECH ET na kuřata, motory k líhním EGG TECH ET, teploměr do líhní, zkoušečka vajec, inkubátory, elektrické kvočny, infračervené tepelné lampy pro odchov drůbeže, infračervené žárovky do infralamp
  Líhnutí kuřat, drůbeže, kachen, křepelek, housat, krůt v líhni pro začátečníky i pokročilé doba líhnutí kuřat, umělé líhnutí kuřat, výběr vajec pro líhnutí kuřat
  Líhnutí kuřat, drůbeže, kachen, křepelek, housat, krůt v líhni pro začátečníky i pokročilé doba líhnutí kuřat, umělé líhnutí kuřat, výběr vajec pro líhnutí kuřat
  Skládací přepravka na drůbež River plastová 955 x 570 x 275 mm 3 posuvná dvířka
  Přepravky, transportní boxy pro drůbež – slepice, holuby, koroptve, křepelky přenosky, transportní bedny, přepravní klece
  Zámkové kroužky na slepice a kachny 16 mm
  Kroužky na drůbež, slepice, holuby, bažanty, perličky, kuřata, kachny, husy a krůty k orientačnímu značení
  Sprej proti kanibalismu slepic, drůbeže a prasat NO BITE 400 ml
  Oštipování peří slepic, kanibalismus drůbeže, spony na křídla, smůla na spařování peří, škubačka peří
  Fontánová napáječka a krmítko pro holuby 8 l
  Chovatelské potřeby pro holuby, potřeby pro holubáře, potřeby pro chovatele holubů krmítka pro holuby, krmítka na grit, napáječky pro holuby, hnízda pro holuby, podkladky pro holuby, kroužky na holuby, klece na holuby do holubníků, výstavní klece pro holuby, přepravní klece pro holuby
  Krmítko pro křepelky, kuřata, holuby a koroptve s 1 otvorem závěsné
  Chovatelské potřeby pro koroptve, bažanty a křepelky klece, napáječky, krmítka, podkladky
  Elektrická profi škubačka drůbeže Dominion DIT65 bubnová s 177 prsty regulace rychlosti
  Škubačky na drůbež, škubačky kuřat, škubačka na slepice pomůcky na zabíjení drůbeže – zařezávací kleště na drůbež