Sortiment

El. ohradníky, pastva

Stroje pro zpracování půdy Opall-Agri

Stroje pro zpracování půdy Opall-Agri

Orba a zpracování půdy – na této stránce najdete pluhy, drtiče hrud, kombinovaný kypřič, diskové brány, cambridge válce, secí stroje Pneusej na orbu a zpracování půdy.

Pluhy

Nesené otočné pluhy určené pro traktory od výkonu 70 koní.Při konstrukci je kladen především důraz na nízkou hmotnost v kombinaci s dlouhou životností všech komponentů.
Rám pluhu je tvořen vysokopevnostním jeklem o profilu 120x120x10mm, který dává pluhu tuhost a odolnost. Také na ostatní části pluhu jsou použity ty nejodolnější materiály, které se v podmínkách výroby dále zušlechťují, aby bylo dosaženo kvalitního výrobku s vysokou užitnou hodnotou.

Drtiče hrud

Patentovaný drtič hrud se skládá z výškově nastavitelné srovnávací lišty osazené noži, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitní oceli s dlouhou životností. Úhel postavení nožů k ose jízdy lze měnit centrálním ovládáním. Drtič hrud Vám umožní při nízké spotřebě tažné síly dosáhnout výrazných úspor v přípravě půdy – zmenšuje hroudy, urovnává povrch, šetří půdní vláhu.

Kombinované kypřiče

Kombinované kypřiče SATURN IV představují stroje s jedinečnou technologii uspořádání pracovních částí pro vytvoření precizního seťového lůžka.

Důmyslná koncepce je díky široké škále nabízené výbavy a příslušenství vhodná do jakéhokoliv půdního typu. SATURN IV je, díky pracovním záběrům začínajících na 3 m, vhodný pro traktory od výkonu 85 koní. Pokrytí širokého výkonového spektra traktorů zajistí pracovní záběry 3, 4, 5 a 6 m. Záběry 8 a 10 m naleznete v kombinaci NEPTUN-SATURN IV. Dle jednotlivých variant kypřících části lze dosáhnout pracovní hloubky 2-12 cm.

Diskové brány, podrýváky

Diskové kypřiče  PEGAS II jsou univerzálním nářadím pro posklizňovou úpravu půdy podmítkou, uplatnění naleznou také v  předseťové přípravě. Díky pracovním záběrům od 3 metrů jsou určeny pro traktory již od 100 koní. Záběry 8 a 10 m nalezneme v kombinaci NEPTUN-PEGAS II.
Diskové kypřiče PEGAS II jsou vyráběny s jištěním disků gumovými válci a díky průměru disků 520 mm dokáží zpracovat půdu až do hloubky 12 cm.

Cambridge válce

Cambridge válce VEGA II naleznou využití jako stroj pro přitlačení zeminy po zasetí, v případě použití pružného smyku lze stroj využít i pro strhnutí hrubé brázdy pro přípravu půdy před setím. Velký průměr válců v kombinaci s kvalitní litinou zaručuje dlouhou životnost a vysokou užitnou hodnotu. VEGA II se vyznačují komfortním, plně hydraulicky ovládaným rozkládáním * do pracovní polohy a zpět. Stroje se vyrábějí v záběrech 3;** 6,3 a 8,3 m a lze je osadit také secím strojem pro přísev meziplodin.

Secí stroje Pneusej

Konstrukcí je tento stroj určený pro malé a střední výměry. Jeho hlavní předností je umístění těžiště blízko traktoru, což snižuje požadavky na výkon tažného prostředku. Požadovaný výkon se pohybuje od 44 kW u typu 3M po 66 kW u typu 4,5MSh. Stroj se jednoduše připojuje tříbodovým závěsem přímo na traktor nebo na půdu zpracující stroj, při čem v pracovní poloze je polonesený na vlastních kolech.