Sortiment

El. ohradníky, pastva
JF-Stoll Zemědělská technika pro sklizeň pícnin řezačky na zelené krmení, cepové sklízeče

Logo JF-Stoll

Zemědělská technika od dánské firmy JF-Stoll pro sklizeň pícnin

 

Žací stroje JF-Stoll
Tažená žací trojkombinace JF-Stoll
JF-STOLL vyrábí žací stroje pro všechny druhy pícnin. Žací stroje JF-STOLL mají pracovní záběr od 1,7 m do 12 m. Posečenou hmotu mohou rozhazovat na široko, nebo ukládat na řádky jednoduché nebo dvouřádky.
Firma JF-STOLL jako první na světě vyvinula taženou žací trojkombinaci s pracovním záběrem 12 m.

 

Pokud jde o techniku pro sklizeň pícnin, vybudovala si firma JF-Stoll pověst jednoho z hlavních dodavatelů a specialistů v této oblasti a naučila se pružně reagovat na individuální požadavky jednotlivých zemí a regionů.
V Čechách jsou od této firmy nejpopulárnější především kolové řezačky na zelené krmení a cepové sklízeče.

 

Obraceč JF-Stoll
Shrnovač JF-Stoll
JF-STOLL vyrábí obraceče s pracovním záběrem od 4,5 do 8,6 m.
JF-STOLL vyrábí shrnovače s pracovním záběrem od 2,9 m do 8,6 m.

 

Dánská firma JF-Stoll vyrábí především:

Žací lišty bubnové i diskové, nesené i tažené, s válcovými i prstovými mačkači
Cepové sklízeče a drtiče slámy
Sklízecí návěsné řezačky, vozy s řezáním, kolové řezačky zelené píce
Obraceče a shrnovače

 

Návěsná řezačka JF-Stoll
S výrobky JF-Stoll do kravské tlamy
Návěsné řezačky JF-STOLL lze dodat se sběračem 1,6-3,1 m, žací lištou a kukuřičným adaptérem.
S výrobky JF-STOLL z pole až do kravské tlamy – optimální řešení jak po technické, tak ekonomické stránce.

 

Na sortiment výrobků firmy JF-Stoll se můžete podívat na videu.

Kolové řezačky JF-Stoll – náhrada za řezačku SKPU 220:

 

JF FCT 900 - tažená kolová řezačka JF FCT 900 - tažená kolová řezačka
Tip: Pro zvětšení obrázku tažené kolové řezačky JF FCT 900 klikněte Tip: Pro zvětšení obrázku tažené kolové řezačky JF FCT 900 klikněte

 

Tažené kolové řezačky JF-Stoll jsou rovnocennou náhradou za sice populární, ale zastaralé a dosluhující řezačky SKPU 220 a jejich pozdější verze.
Proč používat řezačky zelené píce JF-Stoll?
Všechny výživné složky a zvláště travní šťávy a aditiva se díky precizní řezačce rovnoměrně a homogenně promíchají. Proces senážování začíná dříve a kvalita senáže je lepší.
I když je řádek na povrchu dobře proschlý, uvnitř a na zemi obsahuje stále ještě hodně vlhkosti. Řezačka sebranou píci promíchá a v nařezaném materiálu je pak vlhkost vyrovnaná. To snižuje pravděpodobnost vzniku ohnisek plísní.
Precizně nařezanou píci lze na jámě snadno rozvrstvit a poté perfektně udusat. Rovněž při plnění do vaků je dosahováno vyšších hodinových výkonů, kromě toho je maximálně využitá kapacita „drahého“ vaku. Díky vysoké hutnosti materiálu s minimem vzduchu je dosahováno rychlejšího a efektivnějšího senážování a vynikající kvality senáže, dochází i k efektivnímu využití skladovacího prostoru.
Odebírání senáže lze pak úspěšně mechanizovat – lze s výhodou použít i pasivní vybírače senáže, přesto je vykousnutí senáže snadné a stěna žlabu zůstává kompaktní. Takováto senáž je ideální pro krmení komplexní krmnou dávkou TMR (Total Mixed Ration) prostřednictvím míchacích krmných vozů.
Příjem potravy se zvětšuje, krmení je lépe stravitelné – výsledkem je vyšší dojivost dojnic.
Testy prováděné v zahraničí i v České republice prakticky prokázaly, že senážování řezačkou je oproti sklizni píce senážním vozem ekonomicky výhodnější již při vzdálenosti pole do žlabu od 2 km. Rovněž výkonnost celé linky je několikanásobně vyšší, protože klíčový prvek senážní linky, tedy sběrací a řezací ústrojí, je stále na poli a dělá svou práci.

Kolová řezačka JF FCT 955 Pro Tec a JF FCT 1050 Pro Tec dva stroje s mnoha přednostmi:

Od roku 2007 firma JF-Stoll nabízí nový model JF FCT 955. Tato řezačka je určena především pro farmáře, kteří nevyužívají podniky služeb, ale sami sklízejí píci na siláž. Firma zdokonalila svůj nejmenší model, aby se přizpůsobila trendu přechodu k traktorům s vyšším výkonem.
Hnací agregát byl vypůjčen od většího stroje FCT 1050, který nabízí výkon na vývodovém hřídeli až 103 kW. Pro většinu traktorů se tento výkon odvozuje od výkonu motoru 118 až 125 kW. Sběrací zařízení a vkládací buben jsou jištěny prokluzovací třecí spojkou, zatímco silnější reverzační mechanismus se snadno vypořádává s navalenými hromadami píce od velkých a výkonných žacích strojů a shrnovačů.
Řezací jednotka zůstává úplně stejná jako u dřívějších modelů JF-Stoll. Delší řezanka se dosáhne demontáží polovičního počtu nožů. Tento zákrok nemá žádný záporný vliv na výkon stroje.

Video řezačka píce JF-STOLL FCT 1050 ProTec:

Nejnovější stroje JF-STOLL:

Protože sortiment strojů JF-STOLL se stále mění, připravili jsme pro Vás nejnovější stroje. Proklikem se dostanete do eshopu do sekce Řezačky píce návěsné, kde uvidíte i jejich další přednosti.